OGŁOSZENIA – I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 R.

1.Rozpoczynamy adwent. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 18.00. Starajmy się w tej modlitwie adwentowej w kościele uczestniczyć, a w domu gromadzić na niej całą rodziną. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki postaci ze stajenki betlejemskiej. Dzieci zabierają figurki do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić. W niedzielę dzieci prosimy o uczestniczenie we mszy św. o godz. 11.00.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja , Apostoła
• w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego , prezbitera
• w piątek wsp. św. Barbary,dziewicy i męczennicy . Siostrze Barbarze Romaniak składamy życzenia z okazji i imienin . Msza św. o godz. 7.00.
• w niedzielę / 6.12/ wspominamy św. Mikołaja , biskupa
3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nowennie do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami, chleba i wina. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych na terenie Parafii – odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
4. W związku z prośbą rodziców komunijnych w niedzielę – 29 listopada – dodatkowa msza św. o godz. 13.00. w naszym kościele. Przed mszą św. poświęcenie medalików , a po mszy św. katecheza.
5. Spowiedź adwentowa przez cały adwent , codziennie pół godziny przed mszami św.
6. Opłatki na stół wigilijny można od dzisiaj zakupić w przedsionku naszego kościoła.
7. Grupa Charytatywna ośmiela się prosić o zakup świec adwentowych . Cena minimalna jednej świecy 8 zł. Świece które rozprowadzamy nie otrzymujemy gratis, ale za nie płacimy. Za dobroć serca – Bóg zapłać. W tym roku wyjątkowo świece zakupujemy wewnątrz kościoła . Podchodzimy do stolika za środkowym rzędem ławek i tam możemy nabyć świece. Proszę zapal na Twoim stole w dzień wigilijny Caritasową świecę.
8. W miesiącu grudniu sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę – 13 grudnia oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia podczas mszy św. o godz. 11.00. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę – 12 grudnia – po mszy św. wieczornej.
9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w pierwszy czwartek . Spowiedz przed roratami , udział w roratach i zgłoszenie obecności w zakrystii.
10. W Tygodniku Niedziela zaproszenie do udziału w Rekolekcjach „ 33 dni ”, natomiast w Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz na 2021 rok. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.