​ OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 22.11.2020 R.

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 modlimy się zwłaszcza w intencji służby liturgicznej ołtarza. Pamiętamy także o Chórze Cantica w dniu wspomnienia św. Cecylii.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. W dzisiejszą niedziele przy kościołach naszej diecezji trwa kwesta dotycząca statutowych zadań Caritas . Bóg zapłać ofiarodawcom.
5. Wypominki roczne możemy zamawiać do końca listopada.
6. W przyszłą niedzielę, 29 listopada , I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą wieczorem o godz. 18.00, aby umożliwić uczestnictwo nie tylko dzieciom, ale i młodzieży i rodzicom pracującym. Święta Bożego Narodzenia do których przygotowujemy się w adwencie m. in. przez uczestnictwo w roratach są świętami na wskroś rodzinnymi. Dlatego starajmy się w tej modlitwie adwentowej uczestniczyć w kościele, a w domu gromadzić się na modlitwie rodzinnej. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić . Specjalne kazania roratnie, z efektami muzycznymi, pięknymi obrazkami i planszami przez cały adwent. Dlatego wszystkie dzieci prosimy, aby w niedzielę przychodziły na mszę św. o godz. 11.00, a w tygodniu na godz. 18.00.
7. Przedstawiamy szczegółowe dane dotyczące Cmentarza Parafialnego w Bystrej Krakowskiej. Na naszym cmentarzu znajduje się 896 grobów. Niestety nie znamy opiekunów 145 grobów / brak informacji w naszym schemacie cmentarza/ , brak opłat dotyczy 164 grobów / żadnej opłaty nie wniesiono / oraz wygasły opłaty na 46 grobach / czyli opłata istniała , ale minął termin jej trwania/. Bardzo prosimy o sprawdzenie aktualnych rachunków cmentarnych .
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : Mały Gość dla dzieci szkolnych z informacjami na temat rorat oraz płytą z piosenkami o Eucharystii w wykonaniu Magdy Anioł, Niedziela zawiera wspomnienie o zmarłych kapłanach w tym o Ks. Rafale Buchinger – naszym rodaku i Gość Niedzielny .
9. Bóg zapłać za ofiary na zimowe utrzymanie naszych obiektów parafialnych: opłata za ogrzewanie – opłacony rachunek – 2.450 zł . Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Serdeczne słowa podziękowania dla Akcji Katolickiej za wszelkie działania w naszej Parafii.
11. Kolejne spotkanie kandydatów do I Komunii św. odbędzie się w w niedzielę 29 listopada 2020 r. Rodziców i dzieci zapraszamy do kaplicy Domu Nazaret. Poświęcenie medalików przed mszą św, następnie msza św. o godz. 11.00 i katecheza.