OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2020 R

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
• w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny , dziewicy i męczennicy . Także w środę imieniny obchodzi Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Romana. .
• w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego , prezbitera
• w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu imieniny obchodzi ks. bp Janusz Zimniak, biskup senior naszej diecezji. Pamiętamy o modlitwie w jego intencji.
2. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa , a w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego także o 17.30.
3. W przyszła niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
4. W poniedziałek – 16 listopada – modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II.
5. W niedzielę – 22 listopada – przy kościołach w naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej odbędzie się zbiórka na cele statutowe Caritas diecezjalnej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. Za dwa tygodnie już I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy i prosimy, aby dzieci przygotowały na to adwentowe czuwanie lampiony. Roraty będą wieczorem. Bliższe szczegóły za tydzień.
7. Bardzo prosimy o dokonanie porządków na grobach na naszym cmentarzu . Wszystkie pozostałości z grobów wrzucamy do betonowego zbiornika. W tym tygodniu pierwszy kontener ze odpadami cmentarnymi został już odwieziony. Koszt kontenera ze śmieciami – 1.200 zł. Prosimy o dokonanie porządków na grobach ponieważ w najbliższym tygodniu , we wtorek drugi kontener będzie odwieziony na skład odpadów. Bardzo prosimy , aby do pojemnika betonowego wrzucać wyłącznie odpady cmentarne.
8. Trwa obecnie 10-ty rok rozbudowy naszego cmentarza. Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 492 tys. zł. Planujemy na wiosnę kolejne prace. Jest trochę trudniej ponieważ mniej osób jest w kościele i tym samym mniej środków na cele inwestycyjne. Jednak tradycyjnie serdeczne słowa podziękowania za wszelkie ofiary i modlitwę . Wszelkie prace i materiały zostały wynagrodzone. Bóg zapłać. Dyżur w kancelarii dotyczący spraw cmentarza zawsze we wtorki o godz. 16.30. Zapraszamy.