OGŁOSZENIA – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020 R
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Nieszpory rozpoczniemy o godz. 16.00 w kościele, a po nich różaniec za zmarłych w kościele. Dodamy także „ Różaniec do nieba ” – modlitewna mobilizacja. Msza św. Wieczorna o godz. 17.00.
3. W poniedziałek , 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada, a jednorazowe przez pierwszy tydzień listopada. Msze św. w Dzień Zaduszny w poniedziałek: godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.
4. Przez cały pierwszy tydzień listopada, 10 min przed każdą mszą św., będą wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych ( dziesiątek różańca).
5. Według informacji przekazanej przez Premiera Polski w sobotę, niedzielę – Wszystkich Świętych i poniedziałek- Dzień Zaduszny cmentarze w Polsce są zamknięte. Możemy ofiarować nasze modlitwy i odpusty za zmarłych nawiedzając kościoły i kaplice. Jednocześnie przypominamy, że decyzją penitencjarni apostolskiej, można otrzymać odpust zupełny za zmarłych przez cały listopad , a nie tak jak wcześniej było do 8 listopada.
6. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii naszej Parafii we wtorki o godz. 16.30. Zapraszamy.
7. Do skarbony pod krzyżem możemy złożyć ofiary na rozbudowę Cmentarza Parafialnego w Bystrej Krakowskiej. Skarbona ta pojawi się od wtorku obok krzyża na naszym cmentarzu. Koszt prac na cmentarzu we wrześniu i pazdzierniku to kwota 15 tys. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
8. W środę wspominamy w liturgii św. Karola Boromeusza, biskupa.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 17.00.
10. Nasza Parafia dołącza do akcji Różaniec do granic nieba. Rozpoczynamy 1 listopada w połączeniu z modlitwą za zmarłych o godz. 16.00. W każdy dzień Oktawy Święta Zmarłych będziemy spotykać się na modlitwie różańcowej o godz. 17.00. Kto nie będzie mógł się włączyć do modlitwy w kościele , zachęcamy do indywidualnej lub rodzinnej modlitwy w domach.
11. W piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00. Prosimy o uzupełnianie stałej listy w zakrystii.
12. Dzisiaj na każdej mszy św. Czytamy – „ List Ks. Biskupa Ordynariusza”.
Dodajemy modlitwę o pokój. Adorację odprawimy jutro po mszach św.