OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA
18.10. 2020 R

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji. Ofiary na tacę składamy na misje katolickie.
2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego , prezbitera, patrona Diecezji , we czwartek św. Jana Pawła II , papieża, w piątek św. Józefa Bilczewskiego , biskupa.
3. Za tydzień w niedzielę we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzona jest Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, również w naszej świątyni.
4. Za dwa tygodnie – w niedzielę – 1 listopada, Wszystkich Świętych, a w poniedziałek 2 listopada – przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą Kościół przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej, polecanie ich modlitwom w wypominkach jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać codziennie w zakrystii po mszy św. Przypominamy, że wypominki roczne można zmawiać do końca listopada.
5. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i lampiony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii.
6. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
7. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek – 20 pazdziernika – po mszy św. wieczornej w sali św. Barbary , w przyziemiu naszego kościoła.
8. Dzisiaj tradycyjne liczenie wiernych.
9. W Domu Nazaret trwają Rekolekcje dla Narzeczonych. Rekolekcje w systemie sobotnio- niedzielnym. Po zakończeniu zajęć rekolekcyjnych w niedzielę , na godzinę 18-tą zapraszam Krąg Domowego Kościoła oraz małżeństwa zaproszone do nowego Kręgu Rodzin. Spotkanie w refektarzu Domu Rekolekcyjnego. Serdecznie zapraszam.
10. Bóg zapłać za ofiary na Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin. Wartość ofiar 1.984 zł 50 gr. Bóg zapłac ofiarodawcom.
11. Bóg zapłać za ofiary z kiermaszu Dzieci Maryi . Wartość ofiar – 1.200 zł. Ofiary zostały przeznaczone na Kaplicę M. B. Fatimskiej.
12. Zapraszamy w niedzielę 25 pazdziernika 2020 roku o godzinie 18.00 w naszym kościele na wyjątkowy wieczór dziękczynienia za dar Jana Pawła II . Wystąpią Aleksandra Nykiel i za organami Daniel Strządała . Po spotkaniu będzie można wesprzeć młodych artystów ofiarą do puszek.