OGŁOSZENIA – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020 R.

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
• w poniedziałek Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
• w środę wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera
• w czwartek wspomnienie Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku-Białej
2. W piątek i sobotę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepie Roll- Lewiatan w Bystrej. Akcja nosi nazwę – „ TAK POMAGAM” . Żywność będzie można przekazywać przy wyjściu ze sklepu w godzinach od 8.00 do 18.00. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. Odpust w naszej parafii ku czci NMP Różańcowej będziemy przeżywać 4 października. Kazania będzie głosił i sumę odprawi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic.
4. Witamy w naszej Parafii Siostry Miłosierdzia z Krakowa. Siostry przekażą pod koniec każdej mszy św. informacje o Koronce do Opatrzności Bożej , Szkaplerzu Zielonym i Czerwonym . Po mszach św. możemy przed kościołem nabyć Szkaplerze oraz książkę o bł. Siostrze Marcie Wieckiej. Zapraszamy.
5. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
6. Dzisiaj Uroczysta Rocznica I Komunii św. wspólnie z rodzicami i dziećmi dziękujemy Panu Jezusowi za Jego przebaczenie i obecność w naszych sercach.
7. W czwartek – 1 pazdziernika , po nowennie i mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klasy VIII oraz osoby ze starszych roczników które nie przyjęły jeszcze sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
8. Dzisiaj możemy złożyć podpis pod projektem nowelizacji ustawy – „ Prawo o zgromadzeniach”. Hasło tej inicjatywy ustawodawczej brzmi – „ Stop LGBT”. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zaangażowanie.
9. Dzieci Komunijne zakończyły już „biały tydzień’. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za gorliwość eucharystyczną. Bóg zapłać za złożony dar ołtarza na potrzeby parafii – wartość 700 zł.
10. Spotkania formacyjne: Ruch Domowego Kościoła we czwartek po mszy św. wieczornej, ministranci i lektorzy w piątek w łączności ze mszą św. wieczorną , Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy.