OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA
30.08.2020 R

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dK.
2. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 we wtorek 1 września mszą św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkolnych . Od godz. 17-tej spowiedz św.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godziny 17.00. Odwiedziny chorych w piątek ode godz. 8.00 na terenie Parafii.
4. W dniu 13 września będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystą I Komunię św. Msza św. z udzieleniem I Komunii św. o godz. 13.00 / zmiana godziny mszy św. komunijnej – zgodnie z prośbą rodziców/. Już w tym tygodniu mamy trzy spotkania dotyczące uroczystości komunijnej w naszym kościele. Półgodzinne katechezy będą w środę, czwartek i piątek o godz. 16.00 w sali św. Barbary w przyziemiu naszego kościoła.. Podczas pierwszego spotkania wszelkie sprawy organizacyjne, podczas drugiego o spowiedzi św. i umiejętność spowiadania się , a podczas trzeciego rozumienie i umiejętność przyjmowania Komunii św. Bardzo prosimy niezawodne przybycie kandydatów wraz z jednym z rodziców.
5. Ponownie informujemy, że spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie 2 września 2020 roku / środa / po mszy św. wieczornej w sali św. Barbary w przyziemiu naszego kościoła. Zapraszamy. Wnioski z Opieki Społecznej należy osobiście pobrać , a następnie kierować do Siostry Barbary.
6. W związku z tragedią, jaka dotknęła mieszkańców stolicy Libanu – Bejrutu prosimy wiernych , aby w dzisiejszą niedzielę – 30 sierpnia – złożyli ofiary jako pomoc poszkodowanym do skarbony pod krzyżem. Serdecznie dziękujemy za ofiary dla misjonarzy złożone końcem lipca podczas poświęcenie pojazdów. Wartość ofiar 1.520 zł. Bóg zapłać.
7. Informujemy , że kursy dla narzeczonych wracają do formy stacjonarnej. Zatem jesienią w Domu Nazaret mamy dwa rodzaje rekolekcji dla narzeczonych. Pierwsza forma rekolekcji to nauki czteroniedzielne , a więc 4 , 11 , 18 i 25 pazdziernika od godz. 15.00 . Istnieje także druga forma spotkania sobotnio-niedzielne. Narzeczeni rozpoczynają dwudniowe rekolekcje w sobotę o godz. 9.00 i kończą w niedzielę ok. 17-tej. Dom Nazaret w pierwszych dniach września zostanie przygotowany do przyjęcie uczestników rekolekcji. Dziękujemy Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Bielsku-Białej za przesłanie wytycznych do funkcjonowania naszego Domu w warunkach pandemii Covid-19.
8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę będące podstawą do bieżącego utrzymania naszego kościoła. Na koniec miesiąca sierpnia nasza Parafia ma opłacone wszelkie rachunki . W najbliższym czasie najpilniejszą sprawą jest zbudowanie ozdobnego dachu wraz z koroną nad szklaną kapliczką Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu oraz po mszach św. przedpołudniowych zmiana tajemnic różańcowych.