OGŁOSZENIA – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA
26.07.2020 R
1. Dziś po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i pasażerów pojazdów.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w środę wspomnienie św. Marty
w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli , prezbitera
w sobotę wspomnienie św.Alfonsa Marii Liguoriego , biskupa i dk. Kościoła
3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych. Osoby, które podejmą postanowienie abstynencji w miesiącu sierpniu prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji.
4. W niedzielę, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, który wierni mogą zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.
5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św. dla Róż Różańcowych.
6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca . Nabożeństwo maryjne wynagradzające za zniewagi wobec Maryi – rano.
7. Dzisiaj można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem z przeznaczeniem na zakup samochodów dla misjonarzy. Niech ta ofiara będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za opiekę w podróżach. Hasło akcji: „ 1 grosz za 1 km jazdy”. Za każdego kierowcę, ofiarodawcę misjonarze odprawiają Msze św. z prośbą o wstawiennictwo św. Krzysztofa: „BOŻE PROWADŹ”.