OGŁOSZENIA – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA
19.07.2020 R

1. Dziś 16 niedziela zwykła. Jako lud Boży gromadzimy się razem na sprawowaniu niedzielnej Eucharystii. Łączy nas ta sama wiara w Boga, to samo przywiązanie do Kościoła, ta sama troska o naszą wieczność. Niech Bóg nas prowadzi w tej pielgrzymce wiary do domu naszego Ojca.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w środę Święto Świętej Marii Magdaleny
w czwartek Święto Świętej Brygidy , zakonnicy , Patronki Europy
w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w sobotę Święto Świętego Jakuba, Apostoła
W niedzielę – 26 lipca – na zakończenie mszy św. w kościele błogosławimy wszystkich kierowców i pasażerów pojazdów.
Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Ofiary będące pomocą dla misjonarzy składamy w niedzielę – 26 lipca – do skarbony pod krzyżem. Bóg zapłać ofiarodawcom.
w niedzielę – 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
3. Planowana Pielgrzymka do Medjugorie została przeniesiona na kolejny – 2021 rok. Zapraszamy.
4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej . W trakcie wakacji w Gościu Niedzielnym mamy artykuły – „ Nie ma jak u Mamy…” Artykuły te mówią o Sanktuariach Matki Boskiej w naszej Ojczyznie. W tym numerze artykuł o Matce Boskiej z Wąwolnicy w okolicach Lublina. W Niedzieli znajdziemy opis pracy Domów Rekolekcyjnych w tym czasie. Wywiad z Domu w Bystrej Krakowskiej, w Rychwałdzie i w Brennej. Polecamy w modlitwie szczególną służbę Domów Rekolekcyjnych w tym czasie oraz powrót do tradycyjnej pracy dla dobra uczestników rekolekcji .
5. W piątek o godz. 17.20 tradycyjna modlitwa Wspólnoty Ojca Pio. Także o godz. 18.00 polecamy nasze sprawy opiece Ojca Pio.