OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 07.06.2020 R.

1.Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Trójedynym Bogu i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina.
2. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Jadwigę Królową.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po mszach św. wieczornych.
4. Wznawiamy zbiórki formacyjne : ministranci i lektorzy w środę uczestniczą we mszy św. o godz. 18.00 i pozostają na zbiórce w kościele. Dzieci Maryi przychodzą na zbórkę w sobotę na godz. 10.00. Zapraszamy.
5. W czwartek, 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem… mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół naszego kościoła. Do sypania kwiatków prosimy dziewczynki . Do dzwoneczków zapraszamy chłopców. Do baldachimu zapraszamy Strażaków z OSP Bystra.
6. W sobotę kolejne czuwanie fatimskie w naszej Parafii. Rozważania różańcowe o godz. 18.00 i msza św. o godz. 19.00. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. Zapraszamy. Zgodnie z decyzją władz warsztaty prywatne w Katowicach są także w czerwcu zamknięte. W tym także pracownia ślusarska która wykonuje remont kapliczki. Wykanawca obiecał , że w lipcu dostarczy odnowioną metalową kapliczkę M. B. Fatimskiej.
7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta suma o godz. 11.30., którą odprawi ks. Tomasz Gorczyński – proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej na Leszczynach. , Korzystajmy zatem ze spowiedzi św., wykorzystajmy ten dar i moc oczyszczającą Krwi Chrystusowej.
8. W tym tygodniu wykonaliśmy coroczną pracę – strojenie organów w naszym kościele. Koszt tej pracy – 1.000 zł. W najbliższym tygodniu dokładne sprawdzanie i drobne naprawy dachów na naszym kościele oraz na Domu Rekolekcyjnym. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Dzisiaj po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tejemnic różańcowych.
10. Mamy w ciągu najbliższych trzech lat pogłębić naszą cześć i miłość do Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Na kościele widzimy hasło: TAJEMNICA WIARY. Także każdy miesiąc ma swoje hasło i zadanie – w czerwcu temat: JAKA MODLITWA , TAKA WIARA. Polecamy wiernym refleksję nad tym tematem.
11. Podczas sumy odpustowej jedna z kandydatek z klasy III przyjmie pierwszą Komunię św. Dziękujemy rodzinie za postawę wiary i świadectwo chrześcijańskie, życząc błogosławieństwa Bożego. Pozostaje jeszcze grupa 17 kandydatów . Msza św. dla tej grupy kandydatów i ich rodziców w dniu 21 czerwca o godz. 13.00. Prosimy o niezawodną obecność.