OGŁOSZENIA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 R.

1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia tajemnicy paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Dziś wszyscy wierni mogą otrzymać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Lipniku. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
4. Obchody liturgiczne tygodnia:
w środę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
6. Od poniedziałku nabożeństwa czerwcowe ku czci N.Serca P. Jezusa codziennie po mszach św. wieczornych. W czwartek i piątek w ramach nabożeństw przed mszą wieczorną.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Możemy dołączyć nowe osoby do stałej listy odwiedzin.
8. Dziękujemy rodzicom klas III za określenie daty pierwszej Komunii ich dzieci. Msza św. w intencji kandydatów do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. będzie w dniu 21 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy na tę mszę św. kandydatów oraz rodziców.