OGŁOSZENIA – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
24.05.2020 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wraz z całym Kościołem trwamy na modlitwie w oczekiwaniu na dzień Pięćdziesiątnicy. Duch Boży jest obecny w liturgii eucharystycznej, Jego mocą nasze dary stają się Ciałem i Krwią uwielbionego Pana.
2. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30. Otwieramy nabożeństwa Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. W środę z Nowenną do M.Bożej Nieustajacej Pomocy , w czwartek z Nowenną do Krwi Chrystusa.
3. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza – pierwsza Komunia św. dla dzieci z obecnej klasy III została przesunięta na termin pózniejszy . Termin jesienny to 13 września 2020 roku – rodzice zgłosili 9 dzieci oraz termin 9 maja 2021 roku – pozostało także 9 dzieci. Do końca maja rodzice proszeni są o podjęcie decyzji dotyczącej swoich dzieci. Termin ustalamy z Ks. Proboszczem – tel. 501-211-033.
4. Księża Biskupi określają kolejne zasady , a raczej powroty do poprzednich zasad i porządków w liturgii. Zaproszenie do gorliwości w spowiedzi św. , przypomnienie o potrzebie pilności ministrantów i lektorów, powrót do dawnego porządku podczas pogrzebów oraz powrót do odwiedzin chorych w pierwsze piątki miesiąca.
5. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza , prezbitera , w środę wspomnienie św. Pawła VI, papieża , w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy , w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra , prezbitera i męczennika , patrona Diecezji.
6. W styczniu zakupiliśmy kostki brukowe i krawężniki na chodnik cmentarny / dalszy ciąg tego chodnika/. W tym tygodniu wcześniej zakupione materiały zostały przewiezione na teren nowego cmentarza. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na bieżące utrzymanie naszej Parafii.