OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe nawiązują do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlitwy o urodzaje odprawimy podczas porannych mszy św. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. W tych modlitwach prosi Jezusa wracającego do Ojca, „aby wstawiał się za nami”. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30., we czwartek w połączeniu z nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, dzisiaj, w niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
2. W poniedziałek, 18 maja obchodzimy dzień urodzin Karola Wojtyły – papieża św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna i nabożeństwo-poetyckie dzisiaj w naszym kościele.
3. Za tydzień , w niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Także w piątek modlitwa Wspólnoty Ojca Pio.
4. Wszystkim darczyńcom , którzy wspierają nas poprzez „ Słodkie niedziele”bardzo serdecznie dziękujemy. Ze względu na trudną sytuację epidemii koronowirusa wyjazd nie może się odbyć, toteż zgodnie z życzeniem ofiarodawców uzyskana kwota 2.355 zł zostaje w całości przeznaczona na grotę Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.
5. Podczas mszy św. o godz. 13.00 poświęcimy obraz M.B.Nieustającej pomocy i zawierzymy nas wszystkich Jej opiece. Bóg zapłać ofiarodawczyni.
6. Przypominamy , że istnieje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św.
7. Drodzy Parafianie i Goście .
Od dnia 17 maja 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 98 osób.
Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem.
Zajmujemy miejsca tak , aby zachować bezpieczną odległość. W konfesjonale dezynfekujemy folię przed i po spowiedzi św.