OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2020 R.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jezus – Dobry Pasterz przewodzi Kościołowi, troszczy się o owce, szuka zagubionych, przebacza grzesznym, leczy chorych, swoim Ciałem i Krwią karmi głodnych. Jest dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańca św. dla róż różańcowych.
2. W poniedziałek, 4 maja wspomnienie św. Floriana , męczennika , w środę Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba , w piątek Uroczystość Św. Stanisława , biskupa i męczennika głównego Patrona Polski.
3. Za tydzień, 10 maja podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w tygodniu, po mszach św.
4. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30., we czwartek w połączeniu z nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
5. Podczas spotkania z rodzicami , przy krzyżu misyjnym , zaistniała prośba , żeby Pierwsza Komunia dzieci z obecnej klasy trzeciej była 9 maja 2021 roku. Dzieci z obecnej klasy trzeciej – zostałyby dołączone do klasy trzeciej w przyszłym roku. Zatem wspólna Komunia św. dla dwóch roczników. Są jednak rodzice którzy chcą wybrać datę wcześniejszą – Pierwszej Komunii św. dla swoich dzieci – dzień 13 września 2020 roku. Decyzja należy do rodziców. Jak należy rozumieć rodzice raczej wybierają termin przyszłoroczny. Poczekamy na deklarację rodziców wybierających termin wcześniejszy do końca maja 2020 roku. Proszę o informację telefoniczną do Ks. Proboszcza / tel. 501-211-033/.
6. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
7. Podczas spotkania z rodzicami dzieci klas czwartych zdecydowaliśmy , że rocznica Komunii św. dla obecnych klas czwartych będzie 20 września 2020 roku. Uroczyste dziękczynienie za dar Eucharystii będzie podczas mszy św. o godz. 11.00.
8. Przypominamy , że w kościele w Bystrej Krakowskiej przebywamy w maseczkach. Maseczki sprawiają pewne trudności. Zatem w czasie pandemii będzie dodatkowa – recytowana msza św. o godz. 13.00. Po mszy św. będzie dyżur w konfesjonale do 15.00. Zapraszamy.
9. Ksiądz Biskup informuje , że nadal istnieje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św. dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie , a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.