OGŁOSZENIA – 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 R.

1. Dziś 3 niedziela wielkanocna. Nazywamy tę niedzielę – NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ. Pamiętajmy o osobistym i rodzinnym czytaniu Pisma św.
2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą codziennie o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 16.30. Nie będzie majówek na terenie parafii.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
w piątek , 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.
w sobotę, 2 maja, przypada liturgiczny obchód Uroczystości N.M.P. Królowej Polski. . Po każdej mszy św. dokonamy odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00., 9.00., 11.00. i 18.00.
w niedzielę, 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji Trzeciego Maja
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i nabożeństwem oraz w piątek od godz. 17.00. Wyjazdu do chorych nie będzie.
5. Nowe zasady duszpasterskie bezpiecznego przebywania przebywania w kościele:
A. Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania w kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej może przebywać jednocześnie 65 osób.
B. W kościele zajmujemy miejsca oznaczone małą fotografią pomnika św. Jana Pawła II naklejoną na ławce
C. Bezwzględnie wchodząc do kościoła i przebywając w nim należy mieć ubraną maseczkę zakrywającą usta i nas.
6. W naszym kościele jest czynny jeden konfesjonał obok wejścia do zakrystii. Podczas spowiedzi – spowiednik i penitent powinni mieć ubrane maseczki. Po każdej spowiedzi św. spowiednik płynem dezynfekującym obmywa folię. Zapraszamy do spowiedzi w czasie wielkanocnym.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy / gazetowy/ numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
8. Ks. Biskup informuje , że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej mszy św. dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie , a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.