OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –05.04.2020 R.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
2. Zachowajmy postawę gorliwości w modlitwie i rozważaniu Męki Pańskiej. Pozostańmy w domach . Poświęćmy czas na czytanie Pisma św. – zwłaszcza opisu Męki Jezusa Chrystusa.
3. Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 7.00 i 18.00.
4. Serdeczne słowa podziękowania za ofiary na zabezpieczenie działania naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary na Wielki Tydzień i porządki w kościele : Rejon Trzeci złożył – 2.050 zł oraz Koło Gospodyń – 460 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
5. W Wielki Czwartek planujemy przejazd z Najświętszym Sakramentem głównymi ulicami naszej Parafii i błogosławieństwo . Po zakończeniu LITURGII WIELKIEGO CZWARTKU w naszym kościele – pojedziemy ulicami Klimczoka / od góry – od P. Paluch / do skrzyżowania ze Szczyrkowską , następnie ul. Szczyrkowską do ul. Kowalskiej i Poprzecznej , i dalej ul. Kościelną od Mesznej do kościoła . Pozostańmy na naszych posesjach i przyjmijmy błogosławieństwo N. Sakramentem. Hasło : „ Pozostań w domu i spotkaj Jezusa”.
6.TRIDUUM SACRUM :
WIELKI CZWARTEK – to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu odprawia się we wszystkich kościołach tylko jedna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele o godz. 17.00 – bez udziału wiernych. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i następnie o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej.Bez udziału wiernych.
WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 17.00. Bez udziału wiernych.
7. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.