OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.03.2020 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Misje Święte z obecnością Figury Świętego Michała Archanioła ze Wzgórz Gargano we Włoszech.
1. Druga Niedziela Wielkiego Postu prowadzi nas na Górę Przemienienia, gdzie Chrystus Pan utwierdza wiarę Apostołów oraz ukazuje chwałę przeznaczoną dla Jego wyznawców.
2. Zachęcamy do udziału w Misjach Świętych które rozpoczynają się dzisiaj w naszej Parafii. Misje święte poprowadzą Kapłani Michalici – Ks. Krzysztof Poświata i Ks. Krzysztof Szary. Słuchajmy z uwagą nauk misyjnych oraz wspierajmy kapłanów głoszących naszą modlitwą.
3. Także dzisiaj – w niedzielę o godz. 20.00 przybywa do naszej parafii czczona w wielu polskich parafiach Figura Św. Michała Archanioła. Figura jest wierną kopią Figury św. Michała Archanioła ze Wzgórz Gargano we Włoszech. Figura ta peregrynuje po Polsce od 2013 roku. Auto-kaplica przybędzie do nas o godz. 20-tej . Powitamy ją przed naszym kościołem. Kierowcą będzie Brat Andrzej Zimny .
4. Figura św. Michała Archanioła przybywa do nas z Parafii w Przesławicach o Dekanat Miechów. A po naszej Parafii odwiedzi Zduńską Wolę w okolicach Łodzi. Cieszymy się, że na szlaku peregrynacji w naszej Ojczyznie – Figura ta odwiedzi także Parafię w Bystrej Krakowskiej.
5. W tygodniu misyjnym podczas modlitwy zawierzajmy Wielkiemu Michałowi Archaniołowi wszelkie nasze intencje. Módlmy się w intencji współczesnego świata , naszej Ojczyzny i Parafii. Mądrość ludzi wierzących polega na tym , aby wstawiennictwu Świętych Aniołów i Archaniołów polecać potrzeby , lęki, obawy i nadzieje współczesnego świata i każdego człowieka. Niech nikogo nie zabraknie na naszych , misyjnych modlitwach.