OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.03.2020 R.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar miłosierdzia. Pomocą do tego w sposób szczególny są Misje Parafialne które rozpoczniemy za tydzień. Plan Misji na stoliku obok krzyża – pod chórem.Módlmy się w naszych rodzinach o dobre przeżycie Misji Świętych , o dary Ducha Świętego dla księży prowadzących Misje i dla spowiedników.

2. Dziś niedziela trzeźwości. Polecamy Bogu w sposób szczególny ludzi uzależnionych od alkoholu, ich rodziny i podejmujemy abstynencję przynajmniej w czasie wielkiego postu. Modlitwą i ofiarą możemy wiele pomóc tym, którzy są zniewoleni nałogiem pijaństwa.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 16.00., i w nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30.i 19.00 oraz w niedzielę po mszy św. o godz.9.00.

4. Dziś po Mszach św. adoracja N. Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św. dla róż różańcowych.

5. Dziś z prasy katolickiej można nabyć : Gościa Niedzielnego i Niedzielę , Źródło, Drogę oraz dla dzieci Ola i Jasia.

6. W środę obchodzimy Święto św. Kazimierza, Królewicza.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą podczas Misji Świętych. Prosimy o uzupełnianie stałej listy w zakrystii.

8. Na stoisku dobroczynnym są do nabycia znicze i świece. Możemy także nabyć baranki . Proponowana ofiara 8 zł. Dzisiaj także kolejna – „ Słodka niedziela”. Bóg zapłać ofiarodawcom.

9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św.Pouczenie przed chrztem św. w sobotę po mszy św. wieczornej.

10.Spotkanie modlitewne SECIM we wtorek po mszy św. wieczornej

11.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im.Synów Pułku w Bystrej informuje , że zapisy do kl.I odbywać się będą w dniach od 02 – do 31 marca 2020 roku . Wnioski i zgłoszenia dostępne są w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej sp1bystra.pl