7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020 R.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed okresem Wielkiego Postu rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. nabożeństwa czterdziestogodzinnego o godz.14.00, które zakończymy mszą św. o godz. 17.00. Dziś na adorację przychodźmy rodzinami.
W poniedziałek i we wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 14.00., które zakończymy mszą św. o godz. 18.00.
Program nabożeństwa w poniedziałek i we wtorek:
Godz. 14.00 Różaniec, zapraszam szczególnie wszystkie Róże,
Godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
Godz. 16.00 Adoracja wszystkich dzieci,
Godz. 17.00 Adoracja młodzieży
Godz. 17.30 Nieszpory
Godz. 18.00 Msza św.
W poniedziałek w modlitwę włączy się także – Wspólnota Ojca Pio
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie , raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia aż do śmierci. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00 , 9.00 , 16.00 i 18.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
3. Kuchnia św. Brata Alberta z Bielska-Białej serdecznie dziekuje za ofiary złożone przed tygodniem przy naszym kościele. Wartość ofiar – 1.793,20 zł.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00 . W niedzielę Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 9.00 i Gorzkie Żale o godz.16.00.
5. Kapliczka fatimska została przewieziona do odnowienia do Katowic. Złożyliśmy zadatek na remont tej kapliczki – 2.500 zł oraz transport do Katowic – 300 zł. Wykonawca obiecał montaż odnowionej kapliczki końcem kwietnia.
6. Serdecznie dziękujemy za ofiary na zimowe utrzymanie obiektów parafialnych. Opłata za paliwo gazowe za styczeń – 5.700 zł. Bóg zapłać.
7. Prosimy o zabranie ze stolika obok krzyża informacji o Misjach w naszej Parafii. Dzisiaj już podejmujemy przed mszami św. naukę – „Pieśni o św. Michale Archaniele”. Módlmy się w intencji Misji Świętych.
8. Misje rozpoczniemy 8 marca , a zakończymy 15 marca. Podczas misji będzie wśród nas – kopia cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano.
9. Wspólnota Ojca Pio włączy się w adoracje N.Sakramentu w poniedziałek od godz. 17-tej Zapraszamy.
10. Zbiórki dzieci i młodzieży o zwykłych porach. Dodatkowo zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy chłopców do służby liturgicznej. Kurs kandydatów na ministrantow trwa w Wielkim Poście.