OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020 R.
1. Serdecznie dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Bystrej i z Mesznej za poniedziałkową interwencję na Placu Fatimskim przy naszym kościele. Dzięki obecności strażaków zabezpieczyliśmy figurę Matki Bożej i kapliczkę fatimską , a następnie można było już usunąć chwiejący się dach nad tym miejscem. Figura Matki Bożej jest przy naszym ołtarzu w kościele , a kapliczka pod chórem . Kapliczka w najbliższym czasie będzie oddana do odnowienia do Katowic. Serdeczne Bóg zapłać.
2. W sobotę przypada święto Katedry św. Piotra , Apostoła. Dzisiaj modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II.
3. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, we czwartek o godz. 17.30.
4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
5. Nasza Parafia przygotowuje Pielgrzymkę do Medjugorie zaraz po Wielkanocy. Mamy już 37 pielgrzymów . Zapraszamy.
6. Spotkania formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
7. W dniu dzisiejszym członkowie Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białek kwestują po mszach św. – przy naszym kościele. Kwesta ta jest na rzecz Kuchni Społecznej , która wydaje codziennie kilkaset gorących posiłków wraz z chlebem . Kuchnia pracuje przez 6 dni w tygodniu dla ludzi bezdomnych , samotnych oraz rodzin wielodzietnych. Działa również łaznia z której może bezpłatnie skorzystać każdy potrzebujący. Za każdą – nawet najmniejszą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
8.Wójt Gminy Wilkowice informuje , że decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości , rolny i leśny oraz wymiar opłaty śmieciowej na 2020 r. można odebrać u Sołtysa Pana Piotra Pielesza – w budynku w Bystrej przy ulicy Juliana Fałata 2 H w siedzibie Stowarzyszenia – Bystrzańska Inicjatywa / obok GOK – Promyk / w terminie od 18 do 28 lutego 2020 r. / z wyjątkiem soboty i niedzieli / w godzinach od 10-tej do 17-tej. W terminie tym , będzie można dokonywać wpłat w/w podatków oraz opłaty melioracyjnej.
8. Dzięki – „ Słodkiej Niedzieli” mamy 1.030 zł na wyprawę wakacyjną. Kolejna „ Słodka Niedziela w marcu. Bóg zapłać.