OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020 R.

1. Dziś 3 NIEDZIELA ZWYKŁA.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu , prezbitera i dk. Kościoła
w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, prazbitera
w I sobotę modlitwa do Niepokalanego Serca N.M.P.
3.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Wszystkim odwiedzonym osobom i rodzinom wyrażamy wdzięczność za życzliwość i ofiary złożone z tej okazji. Część ofiar przeznaczona jest zgodnie z zarządzeniem ks. bp. Ordynariusza na potrzeby diecezji i potrzeby parafii. W intencji wszystkich Rodzin odwiedzonych przez ks. Proboszcza zostanie odprawiona msza św. dzisiaj w niedzielę o godz. 9.00., natomiast w intencji Rodzin odwiedzonych przez ks. Tomasza, również dzisiaj o godz. 7.00.
4. Spotkanie Pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorie będzie w najbliższym czasie. Mamy obecnie 33 uczestników. Trwają zapisy. Informacje w zakrystii.
5. Osoby które planują wyjazd na Warmię w dniach 16 sierpnia/ niedziela/ – 23 sierpnia / niedziela/ proszone są o kantakt z S. Barbarą w sprawach organizacyjnych. Wspólne spotkanie wszystkich chętnych odbędzie się w najbliższym czasie. Ramowy koszt tej wyprawy to kwota 610 zł / w tym dojazd autokarem , wycieczka do Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego oraz powrót autokarem – razem 170 zł oraz pobyt z wyżywieniem – 440 zł/. Informacje i zapisy u Siostry Barbary.
6. Po feriach szkolnych – wszystkie zbiórki dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
7. Akcja Katolicka przygotowała kolejny numer – „Bystrzanskiej Jutrzenki”. Można nabyć naszą gazetkę parafialną przy kościele. Ofiary na działania Akcji Katolickiej.
8. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 16.30 – „Kolędowanie przy żłóbku” od A do Z czyli zaczniemy kolędą – Ach ubogi żłobie , a zakończymy -Z Narodzenia Pana…” Następnie msza św. wieczorna i przejście do kaplicy Domu Nazaret. Tam adoracja N. Sakramentu / 15 min./ , następnie w auli dzielenie się opłatkiem i spotkanie przy stole z dalszym kolędowaniem . Serdeczne zaproszenie dla Wspólnot Modlitewnych i Dobroczynnych naszej Parafii.
9. W przyszłą niedzielę – 2 lutego – kolejne spotkanie kandydatów do I Komunii św. O godz. 10.55 poświęcenie świec komunijnych, msza św. i katecheza w auli św. Jana Pawła II. Obecność konieczna.
10. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Chór Cantica. Po mszy św. na plebanii opłatek i spotkanie przy stole. Zapraszamy.
11. Informujemy, że narzeczeni którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński zgłaszają się w kancelarii 3 miesiące przed ślubem i uczestniczą w kursie przedmałżeńskim dla naszego dekanatu w Bystrej w Domu Rekolekcyjnym Nazaret. Najbliższy kurs to cztery kolejne niedziele – 2 luty, 9 luty, 16 luty i 23 luty. Msza św. dla narzeczonych o godz. 15.00 następnie 2 katechezy. Zapraszamy.
12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Konkurs Kolęd i Pastorałek w naszym kościele. Rozpoczęcie w sobotę – 1 lutego o godz. 13.00. Zapraszamy.
13. Dzięki ofiarom wiernych zakupiliśmy kostki i krawężniki , aby w sezonie letnim wybudować dalszą część głównego chodnika na naszym cmentarzu. Wartość zakupu 7 tys. zł. Kostki i krawężniki po zakupie pozostają w hurtowni. Na placu pozostały kostki i krawężniki po zeszłorocznej pracy. Razem to już całość na położenie chodnika aż do zielonej strefy pod cmentarzem. Zakupiliśmy także ksero do kancelarii naszej Parafii Bóg zapłać ofiarodawcom.