OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.12.2019 r. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś w IV niedzielę Adwentu nasze adwentowe oczekiwanie dosięga szczytu.Otwórzmy nasze serca i umysły by owocnie przeżyć czas Narodzenia Panskiego.
2. Jutro – w poniedziałek msza św. roratnia o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy ostatni raz z lampionami które po roratach będą ocenione i nagrodzone. We wtorek roraty o godz. 7.00 – rano i oceniamy plansze roratnie oraz nagradzamy serduszka pilności dzieci.
3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy jutro – w poniedziałek – od godz. 8.00. Zachęcamy do uzupełniania stałej listy odwiedzin.
4. Wtorek – to dzień Wigilii Bożego Narodzenia z jej uroczystą wieczerzą. Powstrzymajmy się zgodnie z tradycją od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech na stole wigilijnym znajdzie się zapalona świeca, pod obrusem odrobina siana, symbol ubogiego narodzenia Chrystusa. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od wspólnej rodzinnej modlitwy. Wspominamy także tych, którzy już odeszli do wieczności. Po modlitwie należy odczytać drugi rozdział Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa, następnie łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędę. Po wigilijnej kolacji śpiewajmy kolędy i pastorałki. Niech to świętowanie w domu, w rodzinie będzie zakończone udziałem wszystkich we Mszy św. o północy, w Pasterce. Przed Pasterką, o godz. 23.40 Nabożeństwo Godziny czytań, po czym Uroczysta Msza św. z Bożego Narodzenia – Pasterka. Porządek mszy św. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia:, o północy Pasterka, następnie msza św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i ostatnia o godz.17.00. Wszyscy przystępujący do Komunii św. na Pasterce mogą w ciągu dnia będąc na mszy św. przyjąć Komunię św. po raz drugi.
5. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
6. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas . Ofiara 10 zł. Trwa kiermasz dobroczynny przed kościołem.
7.W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona jest na Uniwersytety św. Jana Pawła w Krakowie i Lublinie.
8. W Niedzielę Najświętszej Rodziny – Msza św. o godz. 9.00 w int. małżonków jubilatów. Składamy serdeczne życzenia błogosławienstwa Bożego i opieki Maryi.
9. XX Koncert Chórów w naszym kościele będzie 29 grudnia,w niedzielę od godz. 16.30. Zapraszamy.
10. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd zaraz po Wielkanocy – we wtorek – 14 kwietnia – powrót w sobotę – 18 kwietnia 2020 roku. Koszt 480 zł i 130 euro . Zapisy w zaktystii do 20 stycznia z podaniem numeru telefonu i wpłatą 200 zł. Zapraszamy.
11. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, poprzez dekorację naszej świątyni, wykonanie szopki, porządki i modlitwę, a mianowicie siostrom Miłosierdzia, mężczyznom i paniom, młodzieży, służbie liturgicznej. Wam wszystkim bracia i siostry za modlitwę i ofiary składane na ogrzewanie i potrzeby naszego kościoła. W sposób szczególny pragniemy podziękować Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie stroików i odwiedziny ludzi chorych, starszych i samotnych z życzeniami i małym podarunkiem – ponad 100 osób – oraz za rozprowadzenie świec Caritas i przygotowanie pomocy dla 87 osób z naszej wspólnoty.
12. Gość Niedzielny – świąteczny numer – 10 zł, Niedziela – świąteczny numer z kolędami „ Zespołu Golce”oraz małym śpiewniczkiem koledowym w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
13. Porządek kolędy jest na stoliku pod chórem oraz w gablocie przed kościołem.