OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019 R

1. Dziś II niedziela Adwentu. Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego – oto adwentowe wezwanie skierowane do Kościoła. Przypominamy, msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
3. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30, Różaniec fatimski w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy.
4. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej , Parafia Ewangelicko-Augsburska pod wezwaniem Zbawiciela , Parafia św.Mikołaja , Towarzystwo Szkół św.Mikołaja Reja zapraszają 13 grudnia 2019 r. o godz. 18.00 na Adwentowe Nabożeństwo Ekumeniczne , które odbędzie się w kościele Ewangelickim w Bielsku-Białej pl. Ks. Marcina Lutra 12.
5. Tradycyjnie, w uroczystość św. Rodziny, jest to w tym roku 29 grudzień, będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają jubileusz małżeństwa. Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. Trwa się sezon grzewczy, dlatego prosimy o ofiary na ten cel według uznania i swoich możliwości w kopertach, podpisując imieniem i nazwiskiem. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.
8. Spotkania formacyjne o zwykłych porach.
9. Dzieci z grupy Maryjnej przygotowały Świąteczny kiermasz. W niedziele adwentowe będzie można nabyć : kartki świąteczne , ciasteczka itp. rzeczy. Od 15 grudnia możba będzie nabyć także stroiki. Dochód przeznaczony dla dzieci. Za ofiarność serdecznie dziękujemy.
10. Odwiedziny chorych przed świętami będą 23 grudnia /poniedziałek/ od godz. 8.00. Można dopisywać chorych do stałej listy.
11. Dzisiaj o godz. 10.50 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Następnie msza św. i katecheza w auli św. Jana Pawła II. Obecność konieczna.
12. Dziś można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie do skarbony pod chórem. Bóg zapłać ofiarodawcom.
13. W związku z licznymi zapytaniami Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej zawiadamia, iż środki finansowe przeznaczone na pomoc dla osób poszkodowanych w katastrofie w Szczyrku prosimy wpłacać na rachunek bankowy będący własnością Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Bank Pekao 47124011701111001063230610 z dopiskiem: POMOC SZCZYRK .