OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 24.11.2019 R.

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Dziś – w niedzielę – podczas mszy św. o godz. 11.00 modlimy się zwłaszcza w intencji służby liturgicznej ołtarza.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. Za tydzień w niedzielę – 1 grudnia – o godz. 15.00 w Domu Nazaret – msza św. w intencji Pielgrzymów którzy odwiedzili Gruzję . Dziękujemy Bogu za pazdziernikowe pielgrzymowanie i prosimy o bł. Boże dla pielgrzymów. Po mszy św. ok. 16-tej spotkanie przy stole w refektarzu Domu Nazaret. Serdecznie zapraszamy.
5. Dziękujemy za ofiary na zimowe utrzymanie naszych obiektów parafialnych. Kilka rodzin złożyło już ofiary zwłaszcza przeznaczone na ogrzewanie . Za ogrzewanie w pazdzierniku opłata wyniosła 1.930 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą wieczorem o godz. 18.00, aby umożliwić uczestnictwo nie tylko dzieciom, ale i młodzieży i rodzicom pracującym. Święta Bożego Narodzenia do których przygotowujemy się w adwencie m. in. przez uczestnictwo w roratach są świętami na wskroś rodzinnymi. Dlatego starajmy się w tej modlitwie adwentowej uczestniczyć w kościele, a w domu gromadzić się na modlitwie rodzinnej. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią ser5duszko z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić . Specjalne kazania roratnie, z efektami muzycznymi, pięknymi obrazkami i planszami przez cały adwent. Dlatego wszystkie dzieci prosimy, aby w niedzielę przychodziły na mszę św. o godz. 11.00, a w tygodniu na godz. 18.00.
7. w sobotę – 30 listopada – obchodzimy Święto Św. Andrzeja , Apostoła.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : dla najmłodszych Ola i Jaś, Mały Gość dla dzieci szkolnych z lampionem i informacjami na temat rorat, , Droga dla młodzieży, Źródło , Niedziela i Gościć Niedzielny z kalendarzem, Nasza Arka także z kalendarzem . Na stoisku dobroczynnym są lampiony dla dzieci.
9. W najbliższą środę o godz. 13.00 w Domu Kultury Promyk odbędzie się Konkurs Pieśni Patriotycznych. Można dokonać zgłoszenia udziału w konkursie także w naszej zakrystii.
10. Ks. Tomasz przypomina o zbieraniu art. szkolnych, słodyczy , kosmetyków młodzieżowych , zabawek dla Dzieci z Domu Dziecka i Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Można składać te rzeczy w kościele przed obrazem Matki Bożej. Bóg zapłać ofiarodawcom. Siostra Barbara informuje, że spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie 27 listopada / środa/ po mszy św. wieczornej na plebanii. Jednocześnie bardzo dziękuje wszystkim którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom zakupując świąteczne kartki wykonane przez Dzieci Maryi. Zebrana kwota wynosi 390 zł. Raz jeszcze dziękuję za wrażliwość serca. Bóg zapłać.