OGŁOSZENIA – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10. 2019 R.

1. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek N.M.P. Różańcową
2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec o godz. 16.30, po nim msza św. wieczorna.
3. Serdeczne Bóg zapłać ks. Zenonowi Latawiec – Salezjaninowi ze Szczyrku , za odprawienie uroczystej sumy odpustowej ku czci NMP Różańcowej i za wygłoszone kazania. Po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Bóg zapłać również wszystkim kapłanom.
Dziękuję również chórowi Cantica, Różom kobiet, Panom niosących baldachim, Ochotniczej Straż Pożarnej, siostrom zakonnym, ministrantom i lektorom, młodzieży Emaus, dziewczynkom do sypania kwiatków, chłopcom od dzwoneczków, i wam wszystkim za modlitwę , złożone ofiary i obecność.
4. W najbliższą sobotę 12 października przypada 29 r. śmierci ks. Mariana Żądziuka. Msza św. w jego intencji w tym dniu podczas Pielgrzymki w Gruzji. Natomiast w przyszły wtorek, 15 października msza św. w intencji ks. Zenona Jasieczko w 22 r. śmierci także podczas trwającej Pielgrzymki w Gruzji.
5. Wyjazd na Pielgrzymkę do Gruzji w środę – 09.10.2019 r. o godz. 1.45. z parkingu przy kościele. Ok. 4-tej msza św. w kaplicy na lotnisku Balice w Krakowie i następnie wylot. Powrót w środę 16. 10. wieczorem.
6. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w porządki wokół kościoła, przygotowanie ołtarzy i świątyni na odpust.
7.W najbliższą sobotę ostatnie już w tym roku Czuwanie Fatimskie. Czuwanie poprowadzi Ks. Krzysztof Pawełczyk – wikariusz z Pietrzykowic. Różaniec o godz. 18.00, msza św. o godz. 19-tej i procesja z figurą Matki Bożej do kaplicy na placu fatimskim.
8 .Spotkanie Zespołu Chatytatywnego 09.10. / środa / po mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy.
9.Zapraszamy Parafian do udziału we mszy św. z modlitwą o uzdrowienie która odbędzie się 13 .10 ./niedziela/ w kościele św. Pawła o godz. 14-tej. Jeśli mamy chorych wokół siebie nie wahajmy się zabrać ich ze sobą.
10.Mamy nową gazetkę parafialną – „Bystrzańska Jutrzenka” . Zapraszamy do wspomnień z Wakacji z Bogiem na Warmii. Minimalna ofiara 2 zł na cele Akcji Katolickiej.
11.Zapraszamy ministrantów i lektorów w piątek na godz. 17-tą do sali św. Franciszka na zbiórkę , następnie różaniec i msza św. w kościele oraz spotkanie Wspólnoty Emaus także w sali św. Franciszka. Dzieci Maryi tradycyjnie w sobotę o godz. 10.00.
12.Za tydzień , w niedzielę 13.10. czytamy List Episkopatu Polski mówiący o XIX Dniu Papieskim. Akcja Katolicka poprowadzi kwestę przy kościele na uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Bóg zapłać ofiarodawcom.
13. Wyjazd na Pielgrzymkę do Koszyc w najbliższą sobotę – 12.10. o godz. 3.50 / nad ranem/ z przystanku przed pawilonem przy ul. Szczyrkowskiej . Prośba o przyjście na przystanek już o godz. 3.40. Mamy aktualnie 10 pielgrzymów zapisanych którzy mają pełne opłaty. Pielgrzynka z racji 400-lecia męczeńskiej śmierci św. Melchora Grodzieckiego.