OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA
01.09.2019 R.
1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańca dla róż różańcowych.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – zachęcamy do licznego udziału w nowennie do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30 i we mszy św. o godz. 18.00 w czasie której komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami chleba i wina. W pierwszy piątek odwiedziny chorych na terenie Parafii od godz. 8.00. Możemy dołączyć kolejne osoby do stałej listy chorych. Odwiedziny w Domu Sadyba o godz. 11.30 i w Domu Senior o godz. 15.00. W piątek od godz. 17.00 adoracja, o 17.40 litania do N.Serca P. Jezusa i msza św. W pierwszą sobotę rano tradycyjne nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P.
3. Msze św. od jutrzejszego dnia będą w tygodniu codziennie rano i wieczorem, o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą św. Kancelaria czynna po mszach św. rano i wieczorem za wyjątkiem niedziel i świąt.
4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego , papieża i dk. Kościoła
w sobotę wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
5. Zakończył się czas wakacyjny. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne wspólnot istniejących przy naszej parafii.
Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek po mszy św. wieczornej
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00
Spotkanie młodzieży oazowej w piątek w łączności ze mszą św. o godz. 18.00
Spotkanie Zespołu charytatywnego – 04 września / środa/ po mszy św. wieczornej na plebanii .
6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielony sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy do kancelarii w sobotę po mszy św. wieczornej.
7. W sobotę 14 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ministrantów i scholii liturgicznej do Żywca. Zapraszamy rodziców i dzieci z ministantów i scholi do samodzielnego wyjazdu do amfiteatru w Żywcu.
8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrej Krakowskiej w poniedziałek, 2 września mszą św. o godz. 9.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkoły. Po mszy św. przejście dzieci do szkoły i około godz. 10.00 rozpoczęcie roku szkolnego.
10. Pielgrzymki : do Piekar Śląskich , Lichenia i Kalisza wybiera się 40 osób . Prosimy o uzupełnienia wpłat i danych pielgrzymów do Biura Aldi-Tur.Wyjazd 21 09. / sobota/ o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Natomiast pielgrzymi którzy wyjeżdżają do Gruzji w dniu 09.10.2019 roku / środa/ – spotkają się 14 września / sobota / o godz. 19-tej w auli św. Jana Pawła II. Obecność obowiązkowa.
11. Spotkanie SECIM we wtorek po mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
12.Świat Języków Obcych – Szkoła TIME zaprasza do Bystrej ul. Boczna 2 .
13.Pielgrzymka Diecezjalna do Koszyc w dniu 12-tego pazdziernika 2019 roku.
Ze względu na wielka wagę tej uroczystości parafia dopłaca każdemu uczestnikowi pielgrzymki 60 zł. Koszt całkowity 110 zł. Zapisy w zakrystii . Zapraszamy.
14.Plan Pielgrzymki do Portugalii w zakrystii. Zapraszamy.