OGŁOSZENIA – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA
28.07.2019 R

1. Dziś każdej po mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Marty
w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego , prezbitera
3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych. Osoby, które podejmą postanowienie abstynencji w miesiącu sierpniu prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji.
4. W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, który wierni mogą zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.
5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św. dla Róż .
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godziny 17.00. W czwartek nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w czasie mszy św., z racji pierwszego czwartku miesiąca komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami, chleba i wina.
7. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób które chcemy dołączyć do stałej listy.
8. W tym tygodniu dokonaliśmy przeglądu i naprawy dzwonów . Koszt 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby dziecezji . Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. Dzisiaj można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem z przeznaczeniem na zakup samochodów dla misjonarzy. Niech ta ofiara będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za opiekę w podróżach. Hasło akcji: „ 1 grosz za 1 km jazdy”. Za każdego kierowcę, ofiarodawcę misjonarze odprawiają Msze św. z prośbą o wstawiennictwo św. Krzysztofa: „BOŻE PROWADŹ”.
12. Także za tydzień – ostatnia „ Słodka niedziela ” . Kupując ciasto możemy złożyć ofiarę 10 zł na aurokar wiozący rodziny na Mazury,. Bóg zapłać ofiarodawcom.