OGŁOSZENIA – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Sebastianowi Otworowskiemu za trzyletnią posługę wikariusza w naszej Parafii. W środę Ks. Biskup Ordynariusz przekazał informację , że z dniem 24 sierpnia Ks. Sebastian rozpocznie pracę w Parafii w Targanicach k. Andrychowa.Msza św. z naszym podziękowaniem za pracę Ks. Wikariusza będzie w dniu 23 sierpnia o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od 24 sierpnia pracę wikariusza podejmie w naszej Parafii Ks. Tomasz Niedziela – dotychczasowy wikariusz w Kończycach Małych.
1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszach św. o godz. 18.00, w czwartek w połączeniu z nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.Wcześniej – we czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
w sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00. i 18.00.
3. Miesiąc lipiec w naszej parafii, to tradycyjnie miesiąc recitali organowych. Pierwszy koncert organowy w sobotę, 6 lipca, po mszy św. o godz. 18.00/ czyli ok. 18.30 / . Wystąpi Adam Klarecki – organy oraz Chór Cantica – dyrygent Janina Rosiek. Serdecznie zapraszamy.
4. W niedzielę – 30 czerwca Ks. Sebastian wyrusza na Wakacje z Bogiem do Bośni-Hercegowiny . Wyjazd o godz. 21.00 z parkingu w centrum Bystrej , przed pawilonem przy ul. Szczyrkowskiej.
5. Rozpoczął się czas wakacyjny, czas urlopów. Wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii serdecznie witamy i życzymy miłego odpoczynku.
6. W poniedziałek – 24 czerwca od godz. 18.00 czuwanie w Szczyrku na Górce. Wyjazd Busem od plebanii o godz. 17.15 . Proszę o informację w zakrystii. Zapraszam rodziców z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi , aby własnymi pojazdami udali się na to czuwanie.
7. Pielgrzymka Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich chętnych Parafian do Piekar Śląskich, Lichenia i Kalisza w dniach 21-22 września / sobota-niedziela/. Zapisy w zakrystii. Koszt 250 zł. Przy zapisie prosimy o 100 zł wpisowego i podanie numeru telefonu.
8. Trwa Rok Św. Melchora Grodzieckiego. W tym roku przypada 400 rocznica jego męczeńskiej śmierci . Pielgrzymka dziękczynna Diecezji Bielsko-Żywieckiej odbędzie się w dniu 12 X 2019 r. Koszt 110 zł. Informacje na stoliku pod chórem. Zapisy do 15 września. Wpłata początkowa 40 zł. Zapraszamy.
9. Dzisiaj w naszej Parafii Odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Suma Odpustowa z procesją o godz. 11.30. Kazania głosi i sumie przewodniczy Ks. Karol Tomecki kapelan Domu Sióstr Córek Bożej Miłości w Wilkowicach. Ks. Karolowi gratulujemy Jubileuszu 25 lat pracy kapłańskiej . Życzymy dobrego zdrowia i radości w służbie Kościołowi.
10. Akcja Katolicka przygotowała 64 numer naszej gazetki parafialnej Bystrzańska Jutrzenka. W gazetce: obrazek z litanią do św. Malchora Grodzieckiego, list Akcji Katolickiej do kapłanów … Minimalna ofiara 2 zł na działania Alcji Katolickiej.