OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019 R.

1.Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Trójedynym Bogu i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina.
2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego , w piątek św. Alojzego Gonzagę , zakonnika.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po mszach św. wieczornych, od piątku z procesją Bożego Ciała.
4. Dzisiaj o godz. 12-tej w auli św. Jana Pawła II spotkanie rodzin i osób przed wyprawą wakacyjną do miejscowości Czerwona Karczma na Mazurach. Od 18 sierpnia / niedziela / do 22 sierpnia / czwartek/ zamieszkamy w Ośrodku Księży Salezjanów o nazwie „Kaczory”. Bardzo prosimy o niezawodne przybycie, podanie dokładnego adresu zamieszkania i peselu celem ubezpieczenia całej grupy. Na spotkaniu określimy także jakie wycieczki będą podczas naszych rekolekcji rodzinnych na Mazurach. Zapraszamy.
5. W czwartek, 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem… mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz przy domu rekolekcyjnym, II ołtarz przy domu śp. Cecylii Dzida, III ołtarz przy ul. Pogodnej u P. Wiesława Rusina , IV przy ołtarzu Fatimskim przy kościele. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadectwem naszego życia chrześcijańskiego. Do sypania kwiatków prosimy dziewczynki przedszkolne, klas I i II oraz III. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17.30., a także chłopców, którzy chcą dzwonić dzwoneczkami, szczególnie prosimy chłopców z klas trzecich. Dzieci klas III i IV prosimy o przyjście w strojach komunijnych na procesję.
6. W Boże Ciało podczas mszy św. o godz.11.00 modlimy się w int. Siostry Przełożonej Janiny z okazji imienin.
7. W przyszłą niedzielę – 23 czerwca – w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta suma o godz. 11.30. Kazania głosi i przewodniczy sumie odpustowej Ks. Karol Tomecki – kapelan Sióstr Córek Bożej Miłości w Wilkowicach. Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich – szczególnie chór Cantica, OSP ze sztandarem, panie niosące światło, dzieci i młodzież do niesienia symboli religijnych i sztandarów, dzieci przedszkolne, pierwsze i drugie klasy oraz pierwszokomunijne w strojach komunijnych do sypania kwiatków.
8. Ofiara na tacę w Święto Matki Bożej Matki Kościoła wyniosła 520zł. Bóg zapłać ofiarodawcom na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Bielsku-Białej Lipniku.
9. Przypominamy o ostatnim spotkaniu przed wakacjami Wspólnoty Modlitwy SECIM.
Spotkanie w kościele we wtorek po mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
10. Wakacje z Bogiem w Bośni – Hercegowinie . Wyjazd w niedzielę – 30 czerwca .
Zbiórka o godz. 20.50 i wyjazd o godz. 21.00 z centrum Bystrej , ul. Szczyrkowska , obok Pawilonu. Powrót w dniu 09.07. 2019 r.
11. W najbliższą środę kończymy rok szkolny 2018/19. Msza św. w intencji nauczycieli i wychowawców, dzieci i młodzieży oraz pracowników szkolnych o godz. 9.00. Zapraszamy.
12. Mężczyzni św. Józefa zapraszają na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn pod tytułem : „ Męskie Oblężenie Jasnej Góry” które odbędzie się w najbliższą sobotę 22 czerwca. To bezcenne spotkanie modlitewno-formacyjne wzbogacą wykłady i świadectwa : doktora Jacka Pulikowskiego, doktor Wandy Póltawskiej . Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy naszym kościele . Są cztery wolne miejsca w samochodzie. Kontakt do organizatora i szczegóły spotkania na plakacie w gablotce przy kościele oraz na ulotkach pod chórem .