OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2018 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe nawiązują do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. W tych modlitwach prosi Jezusa wracającego do Ojca, „aby wstawiał się za nami”.Procesje błagalne o urodzaje po mszach św. porannych w poniedziałek, wtorek i środę.
2. W środę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy ; w czwartek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika , patrona diecezji ; w piątek Święto Nawiedzenia N.M.P. i w sobotę wspomnienie św. Justyna , męczennika . Także w sobotę Nabożeństwo do M. Bożej po mszy św. porannej z racji pierwszej soboty.
3. W niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 , 11.00 i 17.00 .Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
4. Dzisiaj o godz. 14-tej w naszym kościele dotatkowa msza św. o Matce Bożej Nieustającej Pomocy i majówka. W piątek organizatorzy wyprawy na Lanckoronę skierowali prośbę, aby w tym roku ta majówka miała miejsce w kościele. Akcja ochrony przed zagrożeniem powodziowym zaangażowała wiele osób , w szczególny sposób OSP Bystra. Dziękujemy za poświęcenie i ochronę dla mieszkańców Bystrej – wobec ulewnego deszczu. Zatem spotkanie poświecone M.Bożej Nieustającej Pomocy zamiast na Lanckoronie , będzie miało miejsce w naszym kościele. Dzisiaj także Dzień Matki. Kochamy nasze ziemskie matki – te żyjące i te które odeszły do wieczności. Kochamy naszą duchową Matkę Maryję w Jej wizerunku Matki Nieustajacej Pomocy.
5. Nabożeństwo majowe po mszach św. wieczornych oraz na terenie Parafii:
we wtorek – o godz. 19.00 – majówka u Sióstr Miłosierdzia
w piątek – o godz. 19.00- majówka przy krzyżu / obok obok poczty/
6. Od piątku – rozpoczynamu nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7. Przy kościele zespół charytatywny prowadzi sprzedaż zabawek – dochód na cele dobroczynne. Ustalono ceny , ale jeśli kupujący może ofiarować wyższą kwotę to bardzo dziękujemy. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcy zabawek. Ponadto – są jeszcze miejsca na wyjazd na Mazury.
8. Wspólnota SECIM zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca w Kościele św. Pawła w Bielsku-Białej. Także zaproszenie na Kurs „ Nowe Życie” w Domu Nazaret w dniach 14-16 czerwca obecnego roku.
9. Spotkania wspólnot dzieci i młodzieży o zwykłych porach – ministranci i lektorzy w sobotę o godz. 9.00 , Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 oraz Wspólnota „ Emaus” w piątek w łączności ze mszą wieczorną.
10. W piątek kończymy nabożeństwa majowe . Dziękujemy za przygotowanie majówek na terenie Parafii. Od soboty nabożeństwa czerwcowe po mszach św. wieczornych.
11. Zakończyliśmy „ biały tydzień ” dzieci obchodzących rocznicę Komunii św. W najbliższym czasie udamy się na Pielgrzymkę Dziękczynną do Krakowa . Bliższe informacje w niedziele – 2 czerwca.