OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 12.05.2019 R.

1. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Akcji Katolickiej dziękujemy za 63 numer – „ Bystrzńskiej Jutrzenki ”. Ofiary na cele Akcji Katolickiej.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
w poniedziałek rozpoczynamy uroczyste Nabożeństwa Fatimskie . Różaniec o godz. 18.00 , msza św. o godz. 19.00 i odprowadzenie figury Matki Bożej do kaplicy na Placu Fatimskim. Czuwania poprowadzi , tak jak przed rokiem Ks. Krzysztof Pawełczyk , wikariusz z Pietrzykowic
we wtorek święto św. Macieja , Apostoła.
W czwartek Święto Świętego Andrzeja Boboli , prezbitera i meczennika , jednocześnie modlimy się przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II
w sobotę o godz. 14.00 msza św. z udziałem OSP Bystra , następnie poświęcenie nowego pojazdu
3. Podczas mszy św. o godz. 11.00 czternaścioro dzieci przyjmie I Komunię św. Do soboty będzie trwał biały tydzień. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza .
4. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16-tej z poświęceniem obrazków komunijnych. W tygodniu o 17.30. Majówka na terenie parafii: we czwartek o godz. 19.00- przy ul. Modrzewiowej, w piątek o godz. 19.30 – na Polanie na Równi, w sobotę o godz. 19.00 – przy ul. Krętej, w niedzielę o godz. 19.00 – przy ul. Bliskiej . Zapraszamy.
5. Zbiórki ministrantów i lektorów, Dzieci Maryi i Emaus o zwykłych porach.
6. W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO , które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele saksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest bronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po mszach św. wolontariusze komitetu „ Stop pedofilii” kontynuują zbieranie podpisów pod projektem ustawy , która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer pesel . Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
7. W niedzielę – 19 maja – Uroczysta Rocznica Komunii św. podczas mszy św. o godz. 11.00. Próby dzieci rocznicowych w środę i czwartek o godz. 16.30. Rodziców prosimy do porządków w piątek po mszy św. wieczornej. Spowiedz św. dzieci i ich rodziców w piątek od godz., 16.00.
8. W sobotę po mszy wieczornej oraz w niedzielę po mszach św. będzie kwestować przy naszym kościele Klub Inteligencji Katolickiej z Bielska-Białej. Bóg zapłać ofiarodawcom.