OGŁOSZENIA – 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 R.

1. Dziś 2 niedziela wielkanocna. Oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.
2. W piątek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz o godz. 18.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca . Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu , następnie o godz. 17.30 majówka. Mamy także tradycyjne nabożeństwa w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca. Odwiedzin chorych na terenie parafii nie będzie. W pierwszy piątek odwiedzimy Dom Sadyba i Dom Senior o zwykłych porach.
3. Rozpoczynamy majówki w naszym kościele – od środy o godz. 17.30 oraz na terenie naszej Parafii , dnia 3 maja majówka o godz. 19-tej przy kapliczce obok Szkoły Podstawowej w Bystrej Krakowskiej.
4. Za tydzień , w niedzielę 5 maja kolejna – „ Słodka niedziela”. Będziemy mogli przy kościele zakupić porcję ciasta i pączki składając ofiarę na przewóz rodzin na Mazury. Bóg zapłać ofiarodawcom.
5.W ramach słodkiej niedzieli – w dniu 5 maja – Grupa Panamska – pragnie podziękować wszystkim parafianom za pomoc duchową i materialną , która umożliwiła wyjazd młodzieży naszej parafii na ŚDM do Panamy. Na mszach św. młodzież wraz z Ks. Sebastianem w ramach kazania – podzielą się swoim świadectwem z wyprawy.
6. Wspólnota SECIM zaprasza na spotkanie modlitewne po mszy św. wieczornej w najbliższy wtorek – 30 kwietnia – w naszym kościele. Uczestnictwo w spotkaniu nie jest zobowiązujące do wstąpienia czy członkostwa w SECIM.
7. Na wyprawę wakacyjną na Mazury mamy już ponad 40 osób. Rodziny chętne mogą zgłosić się do Siostry Barbary. Zapraszamy.
8. Ochotnicza Straż Pożarna z Bystrej , będzie w dniu 5 maja prowadzić kwestę . Pomóżmy Strażakom naszymi ofiarami.
9. W tym czasie Ks. Rafał Buchinger – senior sposród rodaków bystrzańskich obchodzi 40-lecie kapłaństwa. Obecnie nie może przybyć do nas ze względu na stan zdrowia. Przyjął zaproszenie do przewodniczenia sumie odpustowej jesienią tego roku.
10. Także w tym czasie Ks. Karol Tomecki obchodzi 25-lecie kapłanstwa . Zapraszamy do przewodniczenia sumie odpustowej w czerwcu oraz do głoszenia kazań odpustowych.
11. Od dzisiaj wznawiamy przywozy na mszę św. o godz. 9.00 osób starszych z naszej parafii. Dziękujemy czterem panom którzy będą się zmieniać w tym dyżurze .
12. Wolontariusze Komitetu „ Stop pedofilii” będą zbierali podpisy pod projektem ustawy , która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją według standardów WHO. W celu złożenia podpisu potrzebny jest numer PASEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.