OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WIELKANOC 2019 R.
1. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze osobistym, rodzinnym, parafialnym i całej naszej Ojczyzny. Niech prawda, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział, ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość. Tego życzymy wam, bracia i siostry, wam Parafianom i modlącym się w naszej świątyni oraz wszystkim Gościom przebywającym na terenie naszej parafii.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w tym roku w przygotowaniu do godnego przeżycia świąt Wielkanocnych. A więc:
tym, którzy przygotowali ołtarz Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a zwłaszcza Siostrze Janinie – zakrystiance
Siostrom Miłosierdzia i Siostrom Jadwiżankom za wspólną modlitwę
Ochotniczej Straży Pożarnej razem z dziećmi i młodzieżą strażacką za wierną i gorliwą straż przy Grobie Pańskim – przez całą noc i cały dzień Wielkiej Soboty
Chórowi Cantica za modlitwę w Wielkim Poście oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę
ministrantom, lektorom i służbie liturgicznej za służbę Bożą i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa,
scholii dziewcząt, młodzieży oazowej za prowadzenie czuwania w Ciemnicy, Drogi Krzyżowej i adoracji przy Grobie oraz włączenie się w liturgię Wielkiego Tygodnia.
Wspólnocie Nowej Ewangelizacji za aktywne włączenie się w modlitwę Wielkiego Tygodnia.
naszym zaufanym Parafiankom i Parafianinowi – którzy odwiedzali domy naszych wiernych prosząc o ofiarę – „ Dar Wielkopostny”
wszystkim ofiarodawcom ze wszystkich rejonów naszej Parafii na Wielki Tydzień oraz na kwiaty do ołtarza i porządki w naszym kościele: rejon I – 3.605 zł, rejon II – 2.695 zł, rejon III – 4.460 zł, rejon IV – 3.130 , rejon V – 2.000 zł. – razem z rejonów Naszej Parafii – 15.890 zł. Msza św. obecna odprawiana jest na dobroczyńców i ofiarodawców naszej Parafii. Bóg zapłać.
wszystkim naszym Parafianom – za dojrzałą postawę pełną głębokiego zrozumienia Tajemnicy tych Wielkich Świętych Dni, Bóg zapłać !
3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
4. Kwesta przy kościele na pomnik P. Laszczaków wyniosła 1.805 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i Akcji Katolickiej.
5. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny składka przeznaczona jest na Uniwersytety św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. We czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
7. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, codziennie przy mszach św. wieczornych.
8. Na Pielgrzymkę do Gruzji zapisało się już około 30 osób. Przypominamy , że spotkanie organizacyjne będzie w połowie września , natomiast sama pielgrzymka w dniach 09 X – 16X 2019 r. Zapraszamy. Bliższe informacje w zakrystii.