OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.04.2019 R.
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
2. Gorzkich Żale dzisiaj o godz. 16.00., Droga Krzyżowa ok. 10-tej oraz w piątek o godz. 17.30. i 19.00. Zachęcamy do udziału.
3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tradycyjnie w tym dniu poświęcenie palm i procesja wokół kościoła podczas mszy św. o godz. 11.00. Zachęcamy do wykonania palm i przypominamy o konkursie na najładniejszą i największą palmę.
4. Nowenna do Najdroższej Krwi P. Jezusa Chrystusa w czwartek o godz. 17.30 .
5. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Gruzji – dzisiaj / niedziela/ o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II w przyziemiu naszego kościoła. Mamy 22 uczestników tej wyprawy. Zachęcamy do zgłoszenia się i wpłaty 200 zł./wpisowego/.
6. Spotkanie Zespołu Charytatywnego – 10 kwietnia /środa/ – po mszy św. na plebanii. Rozwożenie życzeń dla Seniorów naszej Parafii w niedzielę – 7 kwietnia od godz. 13-tej. Zapraszamy do pomocy dzieci i młodzież. W tym tygodniu wydano 50 paczek żywnościowych dla 84 osób. Ogólna suma towarów – 982, 376 kg. Bóg zapłać Wspólnocie charytatywnej .
7. Sakrament chrztu św. w miesiącu kwietniu w niedzielę – 14.04. oraz w Poniedziałek Wielkanocny – 22.04. podczas mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.
8. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny i świeca Caritas. Można nabyć także palmy na Niedzielę Palmową. Palmy w tym roku będą z Domu Kultury Promyk, ze Szkoły Podstawowej i od dobroczyńców . Proponowana ofiara za palmę 6 zł.
9. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w dniu 09.04.2019 r./ wtorek/ po mszy św. na plebanii. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła we czwartek po mszy św. wieczornej w domu jednej z rodzin.
10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje wszystkich Parafian , że w Niedzielę Palmową – 14 kwietnia zostanie przeprowadzona kwesta na odnowienie pomnika śp. Państwa Anny i Szymona Laszczak . Pomnik znajduje się na naszym cmentarzu. Chcemy wyrazić wdzięczność dobroczyńcom i ofiarodawcom złączonym zwłaszcza z kaplicą różańcową , ofiarodawcom gruntów pod kaplicę i przyszły kościół. Prosimy o szczodrą ofiarę na ten cel.
11. W Niedziele Palmową odbędzie się spotkanie młodzieży całej diecezji w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej w ramach dnia młodzieży. Początek spotkania w kościele Świętej Trójcy o godz. 13.30, poświęcenie palm i procesja do katedry na msze św. pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza.
12. Dziękujemy naszym zaufanym parafianom odwiedzającym dom wiernych , prosząc o ofiary na Wielki Tydzień oraz na kwiaty i porządki w ciągu roku. Dotychczas wpłynęły ofiary z rejonu I – 3.465 zł, z rejonu IV – łącznie – 3.050 zł oraz z rejonu V – łącznie 1.940 zł. Bóg zapłać naszym pomocnikom i ofiarodawcom.
13. Dzisiaj o godz. 12-tej w auli św. Jana Pawła – spotkanie rodziców i kandydatów do I Komunii św. Zapraszamy.
14. Planujemy Rodzinną Wyprawę Wakacyjną na Mazury. Dzisiejsza „ Słodka Niedziela” ma nam pomóc zebrać opłatę na autokar, Zapraszamy po zakup ciasta i pączków. Proponowana ofiara 10 zł.
15. Zachęcamy do spowiedzi wielkopostnej w najbliższą sobotę od godz. 15.00 do 17.50 oraz od 18.50 do 20.00.