OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2019 R.
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu. Bóg patrzy na serce i czyta nasze myśli.Skupiamy je na rozważaniu Męki Pana Jezusa.
Dzisiejsza niedziela w tradycji rzymskiej to niedziela róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat liturgicznych.
2. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę przed Niedzielą Palmową – 13 grudnia od godz.15.00 do 17.50 oraz od 18.50 do 20-tej.
3. Gorzkie Żale o godz. 16.00., Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. i 19.00. oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9-tej .Zachęcamy do udziału.
4. W tym rygodniu mamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Adoracja ze spowiedzią św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. Także tradycyjne nabożeństwo maryjne w sobotę – rano. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o uzupełnienia stałej listy chorych w naszej zakrystii.
5. Przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny i Paschalik – Caritas. Minimalna ofiara 10 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Można również nabyć kartki świąteczne.
6. Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Tradycyjnie w tym dniu poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Zachęcamy już dziś do wykonania palm i ogłaszamy konkurs na najładniejszą i największą palmę.
7. Dziękujemy naszym zaufanym pomocnikom z Parafii za zbieranie ofiar na Wielki Tydzień oraz na porządki i ukwiecenie ołtarza w ciągu roku. Ofiary złożył już Rejon V – 1.240 zł i 700 zł. Także część rejonu IV – 1.540- zł. Bóg zapłać.
8. Nasz Parafia organizuje Pielgrzymkę do Gruzji w pazdzierniku 2019 roku. Mamy już na liście ponad 20-osób . Wpłata początkowa 200 zł. Wszystkich zainteresowanych tą Pielgrzymką zapraszamy w niedzielę – 7 kwietnia o godz. 18.00 do auli św. Jana Pawła II.
9. We wtorek po mszy św. wieczornej w naszym kościele – spotkanie modlitewne Wspólnoty SECIM . Serdecznie zapraszamy.
10. Dzisiaj przy naszym kościele kwestuje Klub Inteligencji Katolickiej z Bielska-Białej. Polecamy ich działania życzliwości naszych Parafian.
11. Zespół Charytatywny zbierał w tym tygodniu dary we wskazanych sklepach. Dziękujemy darczyńcom.
12. Przypominamy , że kolejne pierwsze niedziele miesiąca przypadające przed Wyprawą Rodzinną na Mazury – będą – „ Słodkimi Niedzielami”. Pierwsza z nich to 7 kwietnia. Zapraszamy do zakupu ciast i pączków – prosimy o ofiarę 10 zł. Oszczędzamy na autokar dla rodzin udających się na Mazury. Bóg zapłać ofiarodawcom.
13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Zapraszamy.