OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2019 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Trwamy w skupieniu wielkopostnym. We wtorek Uroczystość św. Józefa , Oblubieńca N.M.P. Po Komunii św. akt oddania rodzin – św. Józefowi. Zapraszamy.
2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00. oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
3. Jeszcze raz zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych, przynajmniej w czasie Wielkiego Postu. Osoby, które podejmą abstynencję prosimy, aby wpisały się do księgi trzeźwości, która jest wystawiona przed obrazem Matki Bożej przez cały Wielki Post. Wpisując do księgi swoje nazwisko i imię, piszemy także, na jaki okres podejmujemy abstynencję, np. na czas Wielkiego Postu, na rok, na całe życie. Modlitwą i ofiarą możemy wiele pomóc tym, którzy są zniewoleni nałogiem pijaństwa.
4. Spotkanie obojga Rodziców przed Pierwszą Komunią św. połączone z katechezą dla rodziców odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia. Msza św. o godz. 11.00. i katecheza o godz. 12-tej w auli św. Jana Pawła II.
5. Msza św. za pielgrzymów którzy nawiedzili Ziemię Świętą oraz spotkanie w sobotę 23 marca.
6. Z inicjatywy Caritas Polska przed wejściem do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny i Paschalik – Caritas, podobnie jak świece adwentowe. Minimalna ofiara 10 zł. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
7. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
8. Kolejne odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek kwietnia czyli 5.04 od godz. 8.00. Spowiedz wielkopostna w sobotę przed Niedzielą Palnową od godz. 15-tej.
9. Dziękujemy za ofiary na cele Parafii. W tym tygodniu osoba z uprawnieniami dp prac wysokościowych sprawdziła dach naszego kościoła – koszt 300 zł, ogrzewanie obiektów parafialnych za luty – koszt 4.100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Dzisiaj zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce.Bóg zapłać.
11. Modlitwa Wspólnoty SECIM we wtorek po mszy św. wieczornej. . 12.Wakacje są planowane z myśla o Tobe , nie zmarnuj szansy. Wszystkich spragnionych atrakcyjnego wypoczynku , ciszy, modlitwy i piękna otaczającej przyrody serdecznie zapraszamy do udziału całymi rodzinami w rekolekcjach w dniach 18 sierpnia / niedziela/ – 22 sierpnia / czwartek/. Rekolekcje mają miejsce w miejscowości Czerwona Karczma k. Ostródy. Ośrodek Rekolekcyjny Księży Salezjanów – „ Kaczory”.Nowością , w tym roku jest to , że oprócz ducha możemy też zyskać coś dla ciała. Szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu a także dokonanie częściowej wpłaty -zaliczki – możemy dodonać u Siostry Barbary.
13. Dziaiaj -podczas mszy św. o godz. 11.00 grupa Dzieci zostanie przyjęta do Stowarzyszenia Dzieci Maryi.