OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2019 R.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś kończymy – tydzień trzeźwości.
2. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Przystępujmy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w Eucharystii, która jest pamiątką i uobecnieniem Ofiary Krzyża. Dzieci w niedzielę prosimy o uczestniczenie we mszy św. o godz. 11.00.
3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00. a także w niedzielę po mszy św. o godz. 9-tej. Zapraszamy.
4. Młodzież która przystąpiła do Bierzmowania uczestniczy w Drogach Krzyżowych i we mszy św. o godz. 18.00 w piątki.
5. W przyszłą niedzielę, 17 marca zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać.
6. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w czwartek o godz. 17.30.
7. Ks. Sebastian przypomina o Pielgrzymce do Rumunii.
8. Możemy zakupić na stoisku dobroczynnym Baranki i Paschaliki. Proponowana ofiara 10 zł. . Bóg zapłać ofiarodawcom. Także znajdziemy przy ołtarzu skarbonki Caritas dla dzieci. Wspólnota dobroczynna zachęca także Parafian którzy posiadają sprzęty i rzeczy w dobrym stanie , a ich nie użytkują do podzielenia się z potrzebującymi. W gablocie przed kościołem będą umieszczone ogłoszenia typu : „ ODDAM… ” .Wystarczy podać nazwę rzeczy oraz numer swojego telefon. Kontakt i wszelkie informacje u Siostry Barbary.
9. W niedzielę – 17 marca – podczas mszy św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste przyjęcie dzieci do Stowarzyszenia Dzieci .
10.Zeszyty ofiar dla Parafii – „ Jałmużna wielkopostna” zostały przekazane do zaufanych osób w naszej Parafii. Dziękujemy tym osobom za wędrówkę po naszej Parafii i wynikający z tego dar na Wielki Tydzień oraz na kwiaty przy naszym ołtarzu przez cały rok. Z tych ofiar także opłacamy porządki w kościele od marca 2019 do marca 2020 roku. Bóg zapłać.
11.Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po mszy św. wieczornej , Ruchu Domowego Kościoła we czwartek po mszy św. wieczornej.
12.Trwają zapisy do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Bystrej Krakowskiej. Zapisy do 22 marca – dzieci urodzone w 2012 roku.
13.Wójt Gminy Wilkowice informuje , że sołtys wsi Bystra będzie pobierał I ratę podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości za 2019 rok. Pobór podatku odbędzie się w budynku przy ul. Skośnej 4 w Bystrej w dniach od 11 do 15 marca 2019 roku w godz. od 9.00 do 18.00. Pobierana będzie również opłata melioracyjna.
14.Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Gruzji. Spotkanie organizacyjne 7 kwietnia / niedziela/ po mszy św. wieczornej .Zapraszamy do zakrystii.