OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12. 2018 R.

1. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.
2. Jutro w poniedziałek ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory z nabożeństwem przebłagalnym. Nieszpory rozpoczniemy o godz. 17.30. Msza św. na zakończenie roku w intencji wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w mijającym roku – o godz. 18.00. Podczas mszy św. odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
O północy, z poniedziałku na wtorek odbędzie się msza św. Wszystkich, którzy w ten sposób pragną przywitać Nowy Rok 2019 serdecznie zapraszamy do udziału we mszy św.
3. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy dzień modlitw o pokój. Msze św. o godz. 0.00, 7.00, 9.00., 11.00., i 17.00.
4. W środę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do udziału w nowennie do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30, a po niej na uroczystą msze św. w czasie której komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami, chleba i wina.
Spowiedź przed pierwszym piątkiem, codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych będziemy odwiedzać podczas Rekolekcji przed Wizytacją Kanoniczną czyli we wtorek – 29 stycznia 2019 roku od godz. 12.00.
6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Składka przeznaczona jest na misje. Po każdej mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła.Po mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 Misterium Wigilijne przygotowane przez młodzież. Zapraszamy.
7. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bystra , Meszna i Wilkowice serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na Orszak Trzech Króli , który jest zorganizowany trzeci raz w naszej Gminie Wilkowice. W dniu 06.01.2019 roku w Mesznej. Orszak z Bystrej wraz z królem wyruszy od kościoła o godz. 14.00. Zbiórka wszystkich chętnych do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli przy kościele o godz. 13.45.
8. W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku mamy kolejną , 19-tą edycję „ Spotkań z kolędą” Rozpoczniemy o godz. 16.30 przy Domu Nazaret. Następnie chóry przejdą do kościoła i już piętnaście minut przed piątą koncert pierwszego chóru. Następnie msza św. o godz 17.00 i dalszy koncert. Serdecznie zapraszamy.
9. W naszej Parafii odbędą się WARSZTATY Z KOMUNIKACJI . Jak słuchać, żeby usłyszeć i jak mówić żeby być zrozumiałym. Są jaszcze ostatnie trzy miejsca – informacja w zakrystii. 10.Za tydzień pierwsza niedziela zmiana tajemnic różańcowych.