OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018 R.

1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Msze św. roratnie są odprawiane w tygodniu wieczorem o godz. 18.00. Plan kolędy jest na stoliku pod chórem. Prosimy o zapoznanie się z tym planem.
2. Od 17 grudnia, t.j. od poniedziałku rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus. Nie może również zabraknąć w nim naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Spowiedź adwentowa dla całej parafii we czwartek 20 grudnia, od godz. 15.00 – 17.50 oraz od godz. 18.50 – 20.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 22 grudnia od godziny 8.00. Prosimy o uzupełnianie stałej listy w zakrystii.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, natomiast nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku w piątek o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu, w środę, czwartek, sobotę przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
5. W Uroczystość św. Rodziny, 30 grudnia będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 lub inną , okrągłą datę sakramentu małżeństwa . Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas.
8. We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy przedstawicieli Wspólnot w naszej Parafii oraz Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na wspólne spotkanie na plebanii.
9. Także we wtorek spotkanie modlitewne SECIM w naszym kościele. Natomiast we środę o godz. 19.00 kolejny dzień skupienia w Domu Nazaret dla kandydatów i rodziców . Prosimy aby pamiętać o zaśw. o Chrzcie św. , przedstawieniu swojego św. Patrona / imię przy Bierzmowaniu/ oraz o zaśw. od świadka.
10. W niedzielę – od godz. 13.00 dzieci i młodzież odwiedzą ludzi chorych, samotnych i starszych składając im życzenia świąteczne i drobny upominek od całej wspólnoty parafialnej.