OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018 R

1. Dziś II niedziela Adwentu. Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego – oto adwentowe wezwanie skierowane do Kościoła. Przypominamy, msze św. roratnie są odprawiane wieczorem o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
w czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
3. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa we czwartek o godz. 17.30.
4. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia przypada kolejny dzień szczególnej modlitwy przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II.
5. Tradycyjnie, w uroczystość św. Rodziny, jest to w tym roku 30 grudzień, będzie odprawiona uroczysta msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku przeżywają 50 rocznicę małżeństwa lub mniejszą – okrągłą rocznicę małżeństwa. Na msze św. o godz.9.00 zapraszamy czcigodnych jubilatów wraz z rodzinami. Msza św. będzie w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii dzisiaj lub w najbliższym czasie.
6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła.
7. Trwa sezon grzewczy, dlatego prosimy o ofiary na ten cel według uznania i swoich możliwości w kopertach, podpisując imieniem i nazwiskiem. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.
8. Spowiedz św. dla całej naszej Parafii będzie we czwartek – 20 grudnia od godz. 15-tej. Przerwa w spowiedzi od 17.50 / podczas rorat/ i po przerwie spowiedz od 18.50 do 20-tej. Zapraszamy.
9. Przed kościołem są rozprowadzane adwentowe świece Caritas. Minimalny koszt jednej świecy 8 , 9 zł. Można także nabywać kartki świąteczne i znicze.
10. Serdeczne podziękowanie za ofiary do skarbony pod krzyżem jako pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
11. Spotkania młodzieży przed Bierzmowaniem w każdą niedzielę. Konieczny udział we mszy św. o godz. 9.00 i następnie w spotkaniu formacyjnym.
12. W trzecią niedzielę adwentu przedstawimy naszym Parafianom plan odwiedzin kolędowych. Konieczna jest zmiana w niektórych rejonach kolędowych w Bystrej Południowej. Pozostałe rejony będą bez zmian.