OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018 R.

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 modlimy się zwłaszcza w intencji służby liturgicznej ołtarza. Pamiętamy także o Chórze Cantica i zapraszamy po mszy św. na plebanię.
3. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz różaniec ekspijacyjny.
5. Dziękujemy za liczną obecność rodziców i młodzieży na „ Dniu Skupienia w Nazarecie”. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zawsze w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
6. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, I niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą wieczorem o godz. 18.00, aby umożliwić uczestnictwo nie tylko dzieciom, ale i młodzieży i rodzicom pracującym. Święta Bożego Narodzenia do których przygotowujemy się w adwencie m. in. przez uczestnictwo w roratach są świętami na wskroś rodzinnymi. Dlatego starajmy się w tej modlitwie adwentowej uczestniczyć w kościele, a w domu gromadzić się na modlitwie rodzinnej. Dzieci na roraty przynoszą lampiony. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym odbędzie się konkurs na najpiękniejszy lampion. Dzieci niech również przynoszą na każdą mszą św. roratnią karteczkę z imieniem i nazwiskiem. Po każdej mszy św. będą losowane figurki św. Rodziny, które dzieci będą zabierać do domu, by wraz z rodziną wspólnie się modlić . Specjalne kazania roratnie, z efektami muzycznymi, pięknymi obrazkami i planszami przez cały adwent. Dlatego wszystkie dzieci prosimy, aby w niedzielę przychodziły na mszę św. o godz. 11.00, a w tygodniu na godz. 18.00.
7. Kawa prosto z Panamy. Kupując kawę lub książkę wspieramy w wyprawie młodzież oraz Panamczyków którzy poprzez zbieranie kawy w trudnych warunkach utrzymują się przy życiu. Szczegóły zaboczymy na slajdach aktualnie wyświetlanych. Koszt kawy – 250 gram to 70 zł. Natomiast książka która mówi o Panamie i tamtejszych świętych 15 zł. Dziękujemy za ofiary ze „ Słodkiej niedzieli”. Kolejna będzie 16.12.2019 roku. Przypominamy o wyprawie do Szczyrku naszej młodzieży od 7 do 9 grudnia. Zapraszamy.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : dla najmłodszych Ola i Jaś, Mały Gość dla dzieci szkolnych z lampionem i informacjami na temat rorat, , Droga dla młodzieży, Źródło , Niedziela i Gościć Niedzielny z kalendarzem, Nasza Arka także z kalendarzem . Na stoisku dobroczynnym są lampiony dla dzieci.
9. Bóg zapłać za ofiary na zimowe utrzymanie naszych obiektów parafialnych: opłata za ogrzewanie w pazdzierniku – 1.710 zł , za prąd z ostatnich dwóch miesięcy ok. 1.400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Serdeczne słowa podziękowania dla Akcji Katolickiej za zorganizowanie – „ Konkursu pieśni patriotycznych ” w Domu Promyk.