OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2018 R

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
w środę wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu imieniny obchodzi ks. bp Janusz Zimniak, biskup senior naszej diecezji. Pamiętamy o modlitwie w jego intencji.
w czwartek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. W niedzielę o godz. 11.00 msza św. z udziałem chóru Cantica. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkim członkom chóru życzymy wiele łask Bożych, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Zapraszamy na obiad w Nazarecie.
w sobotę wspominamy świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i towarzyszy
2. W czwartek o godz. 17.30 nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa.
3. W przyszła niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
4. Wieczór skupienia kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców będzie w najbliższy czwartek w Domu Nazaret. Msza św. o godz. 19.00 , następnie adoracja prowadzona przez kandydatów oraz spotkanie katechetyczno-informacyjne. Konieczna jest obecność rodziców oraz kandydatów.
5. Zbiórki formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
6. Za dwa tygodnie już I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy i prosimy, aby dzieci przygotowały na to adwentowe czuwanie lampiony. Można będzie też nabyć lampiony. . W tym roku, podobnie jak w ubiegłym będzie konkurs na najładniejszy lampion. Roraty będą wieczorem. Bliższe szczegóły za tydzień.
7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich Parafian na Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek na szczeblu parafialnym , który odbędzie się w dniu 22.11.2018 r. / czwartek/ o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej na ul. Juliana Fałata 2k. Wcześniej , we wtorek czyli 20.11.2018 r. na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej . Spotkanie po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
8. Spotkanie SECIM w Bystrej Krakowskiej we wtorek 20 11. 2018 r. Tematem spotkania będzie : „ Wdowa – ofiarność czasu , zdolności, pieniędzy. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła – Oazy Rodzin odbedzie się w dniu 23.11.2018 roku / piątek/ po mszy św. wieczornej.
9. Rekolekcje dla młodzieży z naszej Parafii odbędą się od 7 do 9 grudnia w ośrodku w Czyrna w Szczyrku. Koszt 120 zł z wyżywieniem Ks. Sebastian – zaprasza.