OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10. 2018 R.

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa , dziewicy i dk.Kościoła We wtorek – święto św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II.Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i oddania czci relikwiom krwi Ojca Świętego.
w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
w czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona lekarzy i pielęgniarek. W tym dniu modlimy się za wszystkich pracowników Służby zdrowia
w trzeci piątek miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera , patrona Diecezji
2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka za tydzień na cele misyjne .
3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą wieczorną, czyli o godz. 16.30.
4. Zespół Charytatywny rozprowadza przy wejściu do kościoła znicze i wkłady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne w naszej parafii, m. in. dla rodzin na zimowisko.
5. Dzisiaj po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski. Składka zbierana do puszek przed kościołem przeznaczona jest na fundusz stypendialny / czyli jako pomoc dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin/. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. We wtorek – wieczór modlitwy Wspólnoty Nowej Ewangelizacji w naszym kościele. Zapraszamy na mszę św. oraz do pozostania na modlitwie po mszy św.
7. Serdecznie witamy w naszej Parafii Siostrę Miłosierdzia Aleksandrę. Siostra Aleksandra Dworak – misjonarka, pracowała w Krakowie, we Włoszech, w Turcji, na Ukrainie oraz ostatnio w Kamerunie. Przebywa w Bystrej na leczeniu i pomaga we wspólnocie. Prosi o modlitwę , by mogła wrócić do pracy w Afryce .
8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy przygotowali nasz Odpust Różańcowy: Paniom i Panom którzy budowali ołtarze, OSP Bystra, Siostrom Zakonnym, Chórowi Cantica, dzieciom i młodzieży , kapłanom którzy włączyli się w modlitwę . Księdzu Tomaszowi – rodakowi za poprowadzenie odpustu i czuwań fatimskich.