OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09. 2018 R.

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
w piątek wspomnienie bł. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30., a po nich msza św. W niedzielę różaniec przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30.
3. Dnia 30 września – niedziela – odbędzie się uroczyste poświęcenie różańców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Poświęcenie różańców o godz. 10.55 , msza św. o godz. 11.00 i katecheza w auli św. Jana Pawła II dla dzieci i rodziców.
4. W niedzielę – 07. 10. 2018 roku o godz. 18.00 w auli św. Jana Pawła II spotkanie dotyczące Pielgrzymki do Ziemi Świętej w lutym 2019 roku.
5. W pierwszy czwartek od godz. 17-tej adoracja N.Sakramentu i spowiedz św. od 17.00. Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa o godz. 17.30 z różańcem .O godz. 18.00 msza św. z udzielaniem komunii św. pod dwiema postaciami, chleba i wina. Modlitwy, prośby i dziękczynienia na nowennę do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa przypominamy, że można składać przez cały tydzień do skarbony z napisem : INTENCJE MODLITEWNE NA NOWENNĘ. Są one wybierane co tydzień przed nowenną.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą msza św. lub nabożeństwem różańcowym. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie nowych osób w zakrystii.Bardzo prosimy , aby do zakrystii zgłosiły się osoby które w dniu 16 września w naszym kościele przyjęłu Namaszczenie Chorych.
7. Spotkania formacyjne dzieci i młodzieży o zwykłych porach.
8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta suma o godz. 11.00., którą odprawi i kazania wygłosi ks. Tomasz Marek – nasz rodak. I tak jak w ubiegłym roku, również i w tym po mszy św. procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła i odmówienie różańca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości odpustowej, szczególnie prosimy chór Cantica, Róże kobiet, Panów niosących baldachim, Ochotniczą Straż Pożarną ze sztandarem, siostry zakonne, ministrantów i lektorów, młodzież oazową, Dzieci Maryi, dziewczynki do sypania kwiatków, w wieku przedszkolnym i z klas I, II, III oraz chłopców w wieku przedszkolnym i z klas I , II i III do dzwoneczków, które można wypożyczyć w zakrystii wraz z komeżkami. Próba sypania kwiatków i dzwonienia we czwartek i piątek przed różańcem, czyli o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca zmiana tajemnic różańca dla wszystkich Róż różańcowych po sumie odpustowej i procesji różańcowej.
10. W Domu Nazaret trwa -”Kurs Nowe Życie”. Natomiast we wtorek – 02.10. 2018 roku po mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji w naszym kościele . Zapraszamy.