OGŁOSZENIA – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA 09. 09. 2018 R.

W niedzielę – 16 września – o godz. 11.00 msza św. w intencji Sióstr Miłosierdzia w dniu Jubileuszu 65-lecia ich obecności- pracy i modlitwy w Bystrej. Prosimy o błogosławieństwo dla Wspólnoty Sióstr Szarytek , zdrowie i liczne powołania.
1. Obchody liturgiczne:
w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej
2. Tak jak w ubiegłych latach , tak również obecnie pragniemy przeżyć dzień chorych i starszych w naszej parafii. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 16 września, będzie dodatkowa msza św. dla chorych i starszych o godz. 15.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, przed mszą św. okazja do spowiedzi. Po mszy św. poczęstunek w domu rekolekcyjnym Nazaret. Na tę mszę św. zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Postarajmy się, aby przywieźć wszystkich starszych nie wychodzących z domu, nawet tych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, jeśli stan zdrowia na to pozwala.
3. SPOTKANIA:
wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00
Spotkanie Dzieci Maryi także w sobotę o 10.00
młodzież oazowa w piątek w łączności ze mszą św. wieczorną
Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w dniu 11.09. / wtorek/ po mszy św. wieczornej na plebanii
spotkanie Zespołu Charytatywnego w środę – 12 września – po mszy św. wieczornej na plebanii
Wyjazd na Nabożeństwo Fatimskie do Rychwałdu w dniu 13.09.2016 r./ czwartek/ z parkingu przy kościele o godz. 16.30. Można wpisywać się na listę w zakrystii
Dzisiaj kolejna „Słodka Niedziela”. Przyjmując porcję ciasta i składając ofiarę – pomagamy młodzieży w wyprawie na ŚDM w Panamie.
4. Wyjazd na Jasną Górę – będący dziękczynieniem za 20-lat posługi dobroczynnej w naszej Parafii będzie w sobotę 29 września . Lista pielgrzymów jest już kompletna. Wyjeżdżają członkinie i członkowie Zespołu charytatywnego oraz ich bliscy.
5. W niedzielę – 30 września będziemy obchodzić – „Dzień kromki chleba”.
6. We wtorek – 11 września- po mszy św. wieczornej , SECIM Bystra rozpoczyna / po wakacyjnej przerwie/ spotkania modlitewne w Bystrej. Serdecznie zapraszamy parafian. W dniach 28-30 września w Nazarecie odbędzie się kurs Nowe Życie .Na ten kurs zapraszamy każdą osobę która pragnie na nowo narodzić się w Duchu Świętym i odnowić swoje więzi w Jezusem. Ten kurs oparty jest na praktycznych przykładach i świadectwach osób świeckich , prowadząc uczestników do decyzji wiary które pozwalają – „ odkryć obecność Jezusa blisko nas”.Koszt 150 zł. Zapisy na SECIM.PL .
7. Dzisiaj słuchamy świadectw przy ogłoszeniach parafialnych – osób które przeżyły – „ Kurs Nowe Życie”.
8. Wójt Gminy Wilkowice informuje, że sołtys wsi Bystra będzie pobierał III ratę podatku rolnego,leśnego i od nieruchomości w dniach od 13.09 – 17.09.2018 r . za wyjątkiem niedzieli przy ul.Skośnej 4 w godz. 9.00-18.00.
9. Szkoła Języków Obcych „Time”ogłasza zapisy do nowych grup na kursy języków : angielskiego, niemieckiego,włoskiego,francuskiego,rosyjskiego i czeskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 13-tej do 19-tej w Bystrej w budynku Spółdzielni Bystrzanka przy ul. Bocznej 2. Zapraszamy.
10. We czwartek kolejne czuwanie fatimskie w naszej Parafii. Czuwanie poprowadzi Ks. Tomasz Marek – nasz rodak. Różaniec fatimski o 18.00 i msza św. o godz. 19.00.