OGŁOSZENIA – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA
29.07.2018 R
1. Składamy serdeczne podziękowanie organizatorom i wykonawcom XXXII Bystrzańskich Recitali Organowych. Podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej , Urzędu Gminy w Wilkowicach oraz Parafii Bystrzańskiej i Domowi Nazaret. Dziękujemy Radiu Bielsko oraz Anioł Beskidów za informacje antenowe o naszych Recitalach.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli , prezbitera
w środę wspomnienie Alfonsa Marii Liguoriego , biskupa i doktora Kościoła
w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych. Osoby, które podejmą postanowienie abstynencji w miesiącu sierpniu prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji.
4. We czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, który wierni mogą zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.
5. W przyszła niedzielę, pierwszą miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. oraz we czwartek i piątek od godziny 17.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu. W czwartek nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w czasie mszy św., z racji pierwszego czwartku miesiąca komunia św. będzie udzielana pod obiema postaciami, chleba i wina.
7. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób które chcemy dołączyć do stałej listy odwiedzanych .
8. Dzisiaj można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem oraz do kosza podczas poświęcenia – z przeznaczeniem na zakup samochodów dla misjonarzy. Niech ta ofiara będzie wyrazem wdzięczności Panu Bogu za opiekę w podróżach. Hasło akcji: „ 1 grosz za 1 km jazdy”. Za każdego kierowcę, ofiarodawcę misjonarze odprawiają Msze św. z prośbą o wstawiennictwo św. Krzysztofa: „BOŻE PROWADŹ”.
9. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów i opiekunów -” Wakacji z Bogiem” w Czarnogórze. Podziękowanie dla Ks. Sebastiana wikariusza naszej Parafii.
10. Dzisiaj o godz. 18-tej w auli św. Jana Pawła II w przyziemiu naszego kościoła spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu do Lwowa. Prosimy o pozostałe wpłaty, o uzupełnienie potrzebnych danych . Zgłaszamy , że posiadamy ważny paszport.
11. Za tydzień – kolejna – „ Słodka Niedziela” .Możemy po złożeniu ofiary otrzymać ciasto przygotowane przez młodzież . Ofiary dla młodych udających się na ŚDM do Panamy. Bóg zapłać.