Niedziela – 27.05.2018 r. -Uroczystość Najświętszej Trójcy
1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda o Trójedynym Bogu i Jego wewnętrznym życiu jest fundamentem wiary i życia każdego chrześcijanina. W naszej Parafii serdecznie witamy Siostrę Teresę Bełch za Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia która przedstawi nam szczególne świadectwo o pracy misyjnej w Zairze , w Afryce. Po mszach św. możemy porozmawiać z Siostrą Teresą oraz złożyć ofiarę na cele misyjne realizowane przez Siostry Szarytki. Chcemy tym samym ukazać pracę Sióstr Szarytek w trwającym Jubileuszu 65-lecia ich obecności w naszej Parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
2. Liturgiczne obchody tygodnia:
we wtorek wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
w piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
3. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po mszach św. wieczornych.
4. W czwartek, 31 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem… Mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz przy domu rekolekcyjnym, II ołtarz przy domu p. Cecylii Dzida, III ołtarz przy domu P. Mikłas ul. Pogodna, IV przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadectwem naszego życia chrześcijańskiego. Do sypania kwiatków prosimy dziewczynki przedszkolne, klas I , II i III.. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 17.00., a także chłopców, którzy chcą dzwonić dzwoneczkami, szczególnie prosimy chłopców z klasy I , II i III.. Dzieci klas III i IV prosimy o przyjście w strojach komunijnych na procesję. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów we środę po mszy św. wieczornej.
5. W przyszła niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Uroczysta suma o godz. 11.30.. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczy i kazania głosi Ks. Kustosz Sanktuarium M.B.w Szczyrku na Górce – Ks. Stanisław Oskwarek – SDB..Zapraszamy wszystkich Parafian , przyjdźmy licznie na to nasze święto Parafii. Zwłaszcza chór Cantica, OSP ze sztandarem, panie niosące światło, dzieci ze scholki i młodzież oazową do niesienia symboli religijnych i sztandarów, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Podczas wszystkich mszy św. uroczystości odpustowej komunia św. będzie udzielana pod postaciami, chleba i wina. Korzystajmy zatem ze spowiedzi św., wykorzystajmy ten dar i moc oczyszczającą Krwi Chrystusowej.
6. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie na plebanii w środę – 6 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy.
7. Serdeczne słowa podziękowania za przygotowanie i gorliwe przeżycie Pielgrzymki Dziękczynnej Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców do Krakowa w dniu 21 maja . Bóg zapłać.
8. W niedzielę – 3 czerwca br. obchodzone będzie XI Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za niepodległość. Tegoroczne obchody mają szczególne znaczenie , gdyż dziękujemy Bogu za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. List Ks. Kardynała Kazimierza odczytaliśmy wcześniej z racji przypadającego – Odpustu 3 czerwca. Poprosimy Akcję Katolicką , aby w dniu 3 czerwca poprowadziła zbiórkę na Świątynię Opatrzności Bożej przy naszym kościele. Bóg zapłać ofiarodawcom.
9. Majówki na terenie Parafii: we wtorek – 29.05. u Sióstr Szarytek o godz. 19.15 , w środę 30.05. przy ul. Krętej o godz. 19.00 oraz we czwartek – 31.05. przy krzyżu obok skrzyżowania ul. Szczyrkowskiej i Wyzwolenia o godz. 18.30.