OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PANSKIEGO – 13.05.2018 R.
1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie wraz z całym Kościołem trwamy na modlitwie w oczekiwaniu na dzień Pięćdziesiątnicy.W te wielkie uroczystości wpisuje się – Uroczystość Pierwszej Komunii św., którą dzisiaj przeżywa nasza parafia. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do ożywienia pobożności eucharystycznej. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczą codziennie w tygodniu białym w nabożeństwach majowych i we mszy św. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom klas trzecich za ofiarę 1.000 zł na budowę cmentarza oraz za wysprzątanie kościoła i za dekorację naszej świątyni, w tym tygodniu prosimy o wysprzątanie kościoła Rodziców dzieci klas czwartych w piątek po mszy św. wieczornej.
2. Pielgrzymka dziękczynna dzieci które przystąpiły do I Komunii św. oraz ich bliskich w dniu 21 maja /poniedziałek/ . Wyjeżdżamy o godz. 9.00 z parkingu przy kościele , msza św. o godz. 12.00 w Centrum św. Jana Pawła II , wspólny posiłek , o 15-tej Koronka do Miłosierdzia Bożego i powrót do Bystrej / po 17-tej/.
3. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa majowe o godz. 17.30., w czwartek w połączeniu z nowenną do Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa, w piątek w połączeniu z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16.00., w połączeniu z nabożeństwem dla dzieci pierwszokomunijnych i rozdaniem obrazków.
4. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci klas czwartych. Próba liturgiczna dla dzieci w środę i czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci klas czwartych i rodziców w piątek od godz. 16.00.
5. W poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła, w środę 16 maja przypada wspomnienie św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W tym dniu modlimy się również przy relikwiach krwi św. Jana Pawła II.
6. Do końca roku szkolnego katechezy przed bierzmowaniem dla młodzieży po mszy św. o godz. 9.00. Obecność konieczna.
7. Ks. Sebastian przypomina , że do 15 maja trwaja zapisy na „ Wakacje z Bogiem w Polsce”. Termin 5 – 8 lipca , koszt 500 zł . Miejsce – Góry Stołowe . Podczas wyjazdu zwiedzanie: kopalni złota, twierdzy w Kłodzku, kaplicy czaszek… Zapraszamy.
8. Przypominamy o majówkach na terenie Parafii: dzisiaj o godz. 18.30 na ul. Bliskiej / obok P. Kwiatka/ , w piątek o godz. 19.00 przy krzyżu obok Wodociągów w Bystrej Górnej , w sobotę o godz. 19.30 na Polanie na Równi i w niedzielę 20 maja – o godz. 14.00 msza św. z majówką na Polanie Lanckorony . Serdecznie dziękujemy osobom przygotowującym miejsca Nabożeństw Majowych w naszej Parafii.
9. Trwa Kurs Alpha w Domu Nazaret dla naszych Parafian. Spotkania we wtorki o godz. 19.00 . Dzielmy się wiarą, zapraszajmy ludzi poszukujących i umacniajmy świadomość każdego z nas , że Jezus jest NASZYM PANEM.
10. Urząd Gminy w Wilkowicach informuje , że sołtys wsi Bystra będzie pobierał II ratę podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości za 2018 r. Pobór podatku odbedzie się w budynky przy ulicy Skośnej 4 w Bystrej w dniach od 14 do 15 maja 2018 roku w godz. od 9.00 do 18.00.