OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018 R.

1. Dziś 5 niedziela wielkanocna.
2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu będą codziennie o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 16.30.
3. Liturgiczne obchody tygodnia:
we wtorek, 1 maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu modlimy się za wszystkich ludzi pracy oraz pracę dla ludzi bezrobotnych
w środę – 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
w czwartek, 3 maja, przypada liturgiczny obchód Uroczystości NMP Królowej Polski. Po każdej mszy św. dokonamy odnowienia Ślubów Jasnogórskich. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00., 9.00., 11.00. oraz 18.00.
w piątek wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. W niedziele – 6 maja – strażacy OSP Bystra kwestują przy naszym kościele. Wspomagajmy ofiarami ich działania dla dobra społeczeństwa.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. i nabożeństwem oraz we czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie uzupełnień listy stałej – w zakrystii.
5. Za dwa tygodnie, 12 maja rozpoczniemy nasze czuwania fatimskie. Czuwania poprowadzi nasz rodak Ks. Tomasz Marek – obecnie wikariusz w Bujakowie.
6. W zakrystii trwają zapisy na Kurs Ewangelizacyjny – Alpha. Kurs ten rozpoczynamy od dnia 8 maja w Domu Nazaret. Młodzież zapraszamy w piątki do kościoła N.Serca P. Jezusa na godz. 18.00.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i pozostałe czasopisma: Gość niedzielny, Ola i Jaś, Dominik, Droga, Źródło, Niedziela.
8. W dniu – 6 maja – kolejna – „ Słodka niedziela”. Kupując porcję ciasta możemy wesprzeć wyprawę młodzieży na ŚDM do Panamy.
9. W dniu 30 kwietnia – wyłączymy ogrzewanie obiektów parafialnych. Rachunek za marzec wyniósł 3.516 zł. Za kwiecień będzie zapewne już dużo niższy. Serdeczne podziękowanie ofiarodawcom którzy wspierali przez pół roku swoimi ofiarami regularne opłaty gazowe. Opłaty te wsparło ponad 150 rodzin w naszej Parafii / to znacznie więcej niż przed rokiem/. Bóg zapłać.
10. Ks. Sebastian zaprasza dzieci i młodzież na „ Wakacje z Bogiem w Polsce”. Organizowane są w Górach Stołowych w miejscowości Zieleniec w terminie od 5 lipca do 8 lipca. Podczas wyjazdu zwiedzimy : kopalnię złota w Złotym Stoku, twierdzę Kłodzką ,Kudowę Zdrój, kaplicę czaszek Błędne Skały w Parku Narodowym , muzeum papieru w Dusznikach , Wambierzyce i jeszcze wiele ciekawych miejsc na tym terenie. Koszt ok. 500 zł zawiera przejazd autokarem, 3 noclegi z wyżywieniem 2x dziennie , bilety wstępu do zwiedzanych miejsc zgodnie z programem, ubezpieczenie NW i NNW. Szczegółowy program zostanie podany na zebraniu grupy uczestników czyli 45 osób. Zapisy do 15 maja wraz z zaliczką 100 zł w zakrystii. Przy zapisie podajemy numer telefonu.