OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WIELKANOC 01.04.2018 r.

1. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Niech prawda, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział, ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość. Tego życzymy wam, bracia i siostry w Chrystusie Panu .
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w tym roku w przygotowaniu do godnego przeżycia świąt Wielkanocnych. A więc:
tym, którzy przygotowali ołtarz Ciemnicy i Grobu Pańskiego,
siostrom Miłosierdzia,szczególnie Siostrze Janinie -zakrystiance
Ochotniczej Straży Pożarnej razem z dziećmi i młodzieżą strażacką za wierną i gorliwą straż przy Grobie Pańskim – przez całą noc i cały dzień Wielkiej Soboty
Chórowi Parafialnemu „Cantica”
ministrantom, lektorom i służbie liturgicznej za służbę Bożą i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa,
młodzieży Emaus za prowadzenie, Drogi Krzyżowej i adoracji przy Grobie oraz włączenie się w liturgię Wielkiego Tygodnia.
wszystkim ofiarodawcom ze wszystkich rejonów za -Dar Wielkopostny – Rejon I – 3.115 zł, Rejon II- 2.361 zł, Rejon III – 4.201 zł, Rejon IV – 2.960 zł, Rejon V – 1.830 zł . Razem wrtośc ofiary Na Wielki Tydzień oraz na kwiaty i porządki w naszym kościele przez cały rok – 14.467 zł. Serdeczne Bo zapłać wszystkim pomocnikom Parafii i ofiarodawcom.
Zespołowi charytatywnemu za rozprowadzenie Baranków Caritas i Paschalików i zorganizowanie pomocy świątecznej dla rodzin wielodzietnych i najbardziej potrzebujących
Wszystkim w parafii za dojrzałą postawę pełną głębokiego zrozumienia Tajemnicy tych Wielkich Świętych Dni, Bóg zapłać !
3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
4. Za tydzień w naszej Parafii – kolejna słodka niedziela . Będziemy mogli zakupić ciasto z którego ofiary są przeznaczone dla młodzieży na wyjazd do Panamy.
5. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny składka przeznaczona jest na Uniwersytety św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie . Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek maja .
7. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, codziennie po mszach św. wieczornych, któremu uroczyście oddajemy cześć w przyszłą niedzielę.
8. Zachęcamy do nabywania prasy świątecznej.
9. Zapraszamy na spotkanie dotyczące Jesiennej Pielgrzymki do Libanu. Spotkanie organizacyjne z podaniem planu , terminu , kosztów odbędzie się w dniu 22 kwietnia / niedziela/ o godz. 18.00. Postawowe informacje przdstawi nam P. Aldona Glomba . Zapraszamy.
Pragniemy przekazać serdeczne wyrazy współczucia Siostrze Zakrystiance Janinie Kowalskiej z powodu śmierci jej ojca śp. Wojciecja Kowalskiego. Pogrzeb śp. Wojciecha w Niedzielę Zmartwychwstania – 01.04 2018 roku w Parafii M.B.Szkaplerznej w miescowości Dobra za Mszaną Dolną. O godz. 13.30 różaniec w kościele i msza św. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …